Kuusalu rahvamaja ees, Keskväljakul ja kalmistu esisel platsil peeti 1. mail taas mailaata. Müüjaid oli seekord 190, esinejaid ligikaudu 300 ja kontsert kestis 5,5 tundi ehk peaaegu kogu laada aja.
Esmakordselt toimus laadakontsert rahvamaja hoovis, kuhu oli püstitatud suur lava. Publikut jagus kogu pika kontsertprogrammi ajaks ning kiideti, et kontserdikoht võiks olla seal ka edaspidistel mailaatadel.
Seni on traditsiooniliselt pasunakoori pillilugudega alanud laadakontsert olnud rahvamaja ees, esinetud on maha laotatud põrandal.
Korraldustiimi kuulunud Elina Aasa rääkis, et alates esimesest korrast mailaata korraldanud Tiiu Aasal oli mõte viia kontsert rahvamaja taha, kus on ka varem olnud kontserte: „Noor põlvkond korraldajaid olid julged otsustajad ja nii tegime päris suure kulutuse, rentisime lava. See osutus väga heaks ideeks. Varem paistis päike publikule silma, sealsamas olid toitlustajad ja grillisuits. Nüüd oli kontserdiosa laadamelust eraldatud, kuigi kohe sealsamas.“
Tiiu Aasa rõõmustas, et lõpuks ometi täitus soov, et lava oleks ja kontsertprogramm toimuks rahvamaja taga: „See on õdus, hea akustikaga ja maapinna tõusuga koht, mis tagab nähtavuse. Mul on hea meel, et laadad jätkuvad, ja mis peaasi, noorte käe all. On uusi mõtteid, otsinguid, katsetamisi.“
Kuusalu mailaada peakorraldajad olid kolmandat aastat kohalikud noored: Toomas Parra, Tanel Truus, Mattias Idavain. Kokku on korraldustiimis paarkümmend inimest, varasematest eestvedajatest aitasid taas Tiiu Aasa ja Elina Aasa. Kontsertprogrammi peamine kokkupanija oli Epp Tammemäe.
Uudne oli mailaadal ka see, et tavapäraseks kujunenud 1-eurost loendustasu seekord ei küsitud. Kuusalu vallavalitsus toetas laata 1500 euroga ja soov oli, et valla toel korraldatavad üritused oleksid rahvale tasuta.
Elina Aasa: „Paljud laadakülastajad avaldasid kahetsust, et ei saanud laadameeskonda toetada. Meile korraldajatena oli väike miinus see, et nüüd ei olnud võimalust rakendada töötamisharjumuste kujundamiseks väiksemaid lapsi, korjanduskastide valve on alati olnud nende töö. Arutame, kuidas edaspidi toimida.“
Lava rendi eest maksmiseks kasutati Elina Aasa sõnul lisaks vallalt toetusena saadud summale ka müügikohtade eest kogutud tasu.
Kuna rahvaloendust ei toimunud, tõdesid korraldajad, et ei tea, kui palju rahvast laadalt läbi käis. Avaldati arvamust, et laadalisi võis olla rekordarv, varasematel aastatel on loendatud 3500-4000 külastajat.
Elina Aasa: „Me ei kuulutanud Kuusalu mailaata seekord raadios ega mujal suuremas meedias. Lootsime, et 22. korda toimuv Kuusalu laat on juba laiemalt teada ja tullakse. Ilm oli ilus, päikeseline, see aitas kindlasti kaasa, et rahvast oli väga palju.“
Laadaliste autosid oli lisaks ametlikule parklale pargitud peatänava äärde, kaupluste ja tervisekeskuse ette ning ka Kuusalu sissesõidu juurde tehase ette ja parklasse.
Esinejate seas olid Kuusalu vallast tantsijad ja lauljad, ka lasteaialapsed, naisvõimlejad Tallinnast ning rahvatantsurühmad Loksalt ja Tallinnast.
Korraldajad küsitlesid laadal müüjaid, mis neile meeldis ja mis mitte. Tagasiside oli – laat on kauplejate seas populaarne ja kuigi kõige paremini edeneb äri toidukaupade ja istikutega kauplejatel, tulevad ka tööstuskaupade müüjad alati kohale.