Tänavu peaks algama Kehra-Kaunissaare kergliiklustee ehitus

1361

Detsembris kinnitas Anija vallavolikogu valla teehoiukava aastani 2017.

Abivallavanem Urmo Sitsi ütles, et valla teehoiukava koostamisel võeti eeskuju riigi teehoiukavast ning see on kavas igal aastal üle vaadata.
2014. aastal investeeriti Anija valla teede ehitamisse 254 579 eurot, tänavu on selleks teehoiukava põhjal planeeritud kokku 232 570 eurot.
Kehra raudteejaama piirkonnas, mille kordategemiseks soovitakse küsida Euroopa Liidu toetust, ei jõua Urmo Sitsi sõnul tänavu reaalselt ehitama hakata, seetõttu on teehoiukavasse arvestatud vaid projekteerimised. Projektid on kavas tellida Põhja tänavale ja kõnniteele, Kose maanteele Kreutzwaldi tänavast kuni Keskuse tänavani ja autoparkla Kose maantee 3 kinnistul, samuti ka Kose maantee kõnniteele Keskusest Aiandi tänavani, Jaama tänava parkla ja bussipeatuse rajamiseks, Kauba tänava autoparkla ning kõnnitee tegemiseks. Nende teede, kõnniteede ja parklate projekteerimiseks kavandatakse sel aastal kokku 38 250 eurot. Projekti kogumaksumus ületab 1 miljoni euro piiri.
Aasta lõpus loodetakse alustada Kaunissaare-Kehra kergliiklustee ehitamisega. Teehoiukavas planeeritakse selleks 94 820 eurot. Kergliiklusprojekti kogumaksumus  on  ligikaudu  500  tuhat  eurot.
Lahinguvälja rongipeatusesse kavandatakse parkla rajamist. Selleks tuleb teostada vajaduse analüüs, selgitada välja maksumus ja kaasrahastamise võimalused.
Pargi tänavale on plaanis rajada liigvee ärajuhtimise süsteem ning tee on kavas katta freesasfaldiga. Tuleviku ja osaliselt Torni tänav on kavas pinnata graniitkillustikuga, Torni tänavale tehakse eelnevalt ka freesalus. Sama plaanitakse ka Kaunissaare veehoidla teel. Neile teedele kavandatakse kokku investeerida 69 500 eurot.
Millistele vallateedele on kavas kruusa pealevedu, selgub suvel pärast teede inventariseerimist, mis saab valmis 2015 juunis. Teehoiukava näeb kruusateedele pealeveoks sel aastal ette 30 000 eurot.
„Vaatame kevadel pärast teede lagunemist teehoiukava üle ning kindlasti lisandub siia veel midagi. Muudatusi võib tulla ka seoses Euroopa Liidu abiprojektidega,“ lausus abivallavanem.

Eelmine artikkelAnija Eidest
Järgmine artikkelHENN PÄRN ja TOIVO LEPPIK pole enam külavanemad