Tallinnas avati pidulikult HOLi uus büroohoone

1907

„Oleme selleks, et luua ja kasvatada kohalike inimeste jõukust,“ ütles HOLi uue büroohoone avamisel osalenud regionaalminister Siim Valmar Kiisler ja kinkis HOLile raamitud sajakroonise.

19. mail toimunud avamisel ütlesid omapoolsed tervitussõnad ka Harju maavanem Ülle Rajasalu ja hoone ehitanud Facio Ehituse AS esindaja Igor  Zubets.

Lindi lõikasid läbi HOLi juhatuse esimees Vello Jõgisoo, regionaalminister Siim Valmar Kiisler, Harju maavanem Ülle Rajasalu, Saue linnapea Orm Valtson, HOLi juhatuse liige ja Raasiku vallavanem Andre Sepp, HOLi endine tegevdirektor Toomas Välimäe ja Facio Ehituse  AS esindaja Igor Zubets.

Hoone asub Tallinnas Paldiski maantee ääres aadressil Sirge 2. HOLi tegevdirektori sõnul on büroohoone maksumus koos käibemaksuga 10,3 miljonit krooni, aga Harjumaa omavalitsused ei tasunud maja eest midagi. Raha ehitamiseks saadi kahest allikast. 2005. aastal sõlmiti ehitusfirmaga Facio Ehituse AS hoonestus­õiguse leping, kus fikseeriti Paldiski mnt 125 kinnistu väärtus. Sama lepinguga kinnitati hoonestusõiguse tasu, mille Facio Ehituse AS kohustus maksma uue maja kõrval oleva krundi kasutamise eest. Seal paiknes kunagise Harju teeninduskombinaadi maja, mille maavalitsus andis HOLile 2004. aastal.

Teeninduskombinaadi kõrvalhoone lammutati ning selle asemele ehitati HOLile uus maja.

Facio Ehitus sai hoonestus­õiguse aastal 2005. Ettevalmistustöödega läks aega 2009. aasta alguseni, mil sõlmiti ehitusfirmaga täiendav leping ning algas ehitus. Esialgu pidi maja valmima selle aasta jaanuariks, kuid ehitamine venis ja valmimistäht­aeg lükkus edasi. Kasutusluba anti hoonele 17. märtsil, üleandmine toimus 26. märtsil.

Uues majas on Harjumaa asutused
„Nüüd on Harju omavalitsuste ametnikel Tallinnas olemas oma koht, kus vajadusel tööd teha ja nõu pidada,“ ütles HOLi tegevjuht Aarne Rentik. Ta lisas, et HOLi kasutusse jääb hoone 865,5-ruutmeetrisest üldpinnast ligikaudu 10 protsenti. Peale HOLi on majas  endale tööruumid leidnud ka Eesti Maaomavalitsuste Liit, Eesti külaliikumine Kodukant, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Rahvakultuuri Arendus- ja Koolitukeskus. 1. juunil kolib sinna ka ajalehe Harju Elu toimetus ja 1. juulil AS Põhja-Eesti Turism Harju esindus.

HOL on asutatud 1992. Käesoleval ajal on HOLil 24 liiget, teiste seas ka Tallinna linn. Liidu eesmärk on esindada maakonda ning kaitsta oma liikmete ja maakonna kohaliku omavalitsuse üksuste ühishuve. Liidu tegevusvaldkond haarab kogu kohaliku omavalitsuse korraldust.

Eelmine artikkelVälk süütas kahekordse elumaja
Järgmine artikkelArenduskoja rahvas tuli Austriast veel suuremate koostööplaanidega