Tänu metsisele käis Kuusalu koolis Reporter

1909

Eelmisel neljapäeval ja reedel kajastas Kanal 2, kuidas Kuusalu kooli õuele tuli metsis.

Meelelahutuslik uudistesaade Reporter näitas kahel päeval pikalt, kuidas Kuusalu keskkooli õuele oli sattunud metsis. Lind hirmutas kehalise kasvatuse tunni ajal väljas sportinud õpilasi, lendas koolimaja katusele ning tegi seal häält ehk mängis. Lõpuks püüti metsis kinni ning viidi metsa tagasi.

Sama lindu on varem nähtud Kuusalu lasteaia juures. Ka seal istus ta puuoksal või katusel ning jälgis liikujaid.
RMK Harjumaa metskonna metsnik Andres Üprus rääkis Sõnumitoojale, et Reporteri tegijatele helistas tema: „Olen Anija metskonna metsnikuna kümme aastat seiranud keskkonnaspetsialistide tellimusel metsise mängu ja kaardistanud mängukohti. Kui Kuusalu jahimeeste seltsi esimees Marek Klais sai telefonikõne, et koolimaja juures on metsis, helistas ta mulle edasi. Olen samuti jahimees ning ta teab, et tunnen aastaid nende lindude tegemiste vastu huvi. Helistasin omakorda keskkonnainspektsiooni telefoninumbril 1313 ning teatasin uudistesaatele.”

Tallinnast saabus ka keskkonnaameti loodusvaht Tiit Koit. Metsisele visati lõpuks peale võrk ning lind viidi Andres Üpruse sõnul Võllaskatku mängukohta.

„Tundub, et ta on sinna pidama jäänud,” arvas metsnik sel esmaspäeval.    
 
Ta selgitas, et metsis satub mänguperioodil hulkuma, kui tema mängukoht on lõhutud. Siis tavapärane mänguseltskond laguneb, linnud lähevad otsima uut elukohta. Kui ei ole kusagile minna, siis muutuvad nad otsekui segaseks. 

Metsise mängukohad on olnud ka Kuusalu aleviku taga metsas. Kohalikud inimesed arvavad, lind võis olla hulkuma läinud seetõttu, et seal võetakse metsa maha ja rajatakse uut karjääri.

Andres Üprus jutustas, et Ida-Harju suuremad metsisemängukohad on Anija vallas – Kõrve rabas, Vikipalus, Maapajus, Pärnassaares, Soodla veehoidla lähedal.