Tänavu puhastatakse Kehra piirkonnas Jägala jõge

1369

Risust ja veetaimedest tehakse puhtaks umbes 6 kilomeetri ulatuses Jägala jõge ja selle kaldaid.

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) otsustas mullu suvel toetada keskkonnaprogrammist Anija vallavalitsuse esitatud  projekti „Jägala jõe puhastamine ja kaldaalade korrastamine Anija vallas Lehtmetsa küla-Kehra linna lõigul“ 34 020 euroga, valla omaosalus on 3780 eurot.

Eelmise aasta lõpus korraldas Anija vallavalitsus jõe ja selle kaldaalade puhastaja leidmiseks lihtmenetlusega riigihanke. Osales kolm firmat, edukaks tunnistati odavaimat hinda küsinud OÜ Vändra MP, kelle pakkumine oli 37 800 eurot.

Valla keskkonnaspetsialist Evelin Kolbak selgitas, et projekti raames on kavas puhastada Jägala jõe kaldad alates Kaunissaarest kuni Kehra tehase paisuni vettelangenud ja murdumisohtlikest puudest, niita veetaimestik ning korjata jõe põhjast risu.

Lõigu pikkus on ligi 6 kilomeetrit, puhastatakse jõe mõlemad kaldad. Suurem osa kaldast on eramaadel, keskkonnaspetsialisti kinnitusel on olemas maaomanike nõusolek puude mahavõtmiseks ja veetaimestiku eemaldamiseks. Kallaste puhastamine käib masinatega vee kaudu, kinnistutele ei minda.

Vastavalt Vändra MP-ga sõlmitud lepingule on tööde ajaks kavandatud ajavahemik kevadest kuni oktoobrini.

„Oleneb sellest, kui palju on kevadel vett. Kui on suurvesi, alustatakse töödega hiljem, kui vesi ei sega, saab tööle hakata varem,“ sõnas Evelin Kolbak.

Jõe ja kallaste puhastamiseks kulub tema sõnul umbes 3-5nädalat.

Keskkonnaspetsialisti teada pole nii suures mahus Jägala jõge Kehra piirkonnas varem puhastatud.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kolgakülas
Järgmine artikkelHaridusminister rääkis Kuusalus gümnaasiumide reformist