TAAVI TŠERNJAVSKI – Eesti parim meesjuunior mitmevõistluses

838
MARTIN PAAKSPUU, TAAVI TŠERNJAVSKI ja TOOMAS KESKÜLA. Foto EKJL

Talvistel juunioride, A- ja B-vanuseklassi kergejõustiku mitmevõistluste meistrivõistlustel tuli meesjuunioride seas Eesti meistriks SK Elite Sporti esindav Taavi Tšernjavski.

Seitsme ala kokkuvõttes kogus Kolgakülast pärit Loksa gümnaasiumi abiturient 5169 punkti. Tema üksikalade tulemused olid: 60m jooks – 7,30; kaugushüpe – 6,33; kuulitõuge – 14,03 (alavõit koos Toomas Keskülaga); kõrgushüpe – 1,97 (alavõit); 60m tõkkejooks – 8,45; teivashüpe – 4.24; 1000m jooks – 3.06.68. Teise koha saavutanud Martin Paakspuud edestas ta 181 punktiga. Kolmanda koha pälvis 4948 punktiga Toomas Kesküla.

Noormehe seitsmevõistluse tippmark on pärit ka sellest aastast, kui ta Eesti noortekoondise liikmena kogus jaanuarikuus toimunud Balti matšil kokku 5303 punkti. Tema treener on olnud viimasel kolmel aastal Art Arvisto, kellega lihvitakse tehnilist poolt. Üldfüüsiliste treeningutega jätkab ta Loksa gümnaasiumi pikaajalise kehalise kasvatuse õpetaja Aarne Idavainu juhendamisel.

Ettevalmistus oli Taavi Tšernjavski sõnul tavapärane: „Väike tagasilöök oli, kui jäin neli päeva enne võistlust haigeks , kuid otsustasin sellegipoolest startida.“

Üksikalade tulemused olid noore kergejõustiklase sõnul ootuspärased – eriti rahule jäi ta 60m jooksu ja kõrgushüppega, kus püstitas isiklikud rekordid: 7,30 ja 1,97m. Võidu teeb eriti magusaks see, et kohal oli kogu Eesti meesjuunioride paremik.

Mida plaanib sel aastal Loksa gümnaasiumit lõpetav noormees edasi teha? „Kindlaid otsuseid pole veel vastu võtnud, kuid plaanis on edasi õppida,“ vastab ta ja lisab, et erialavalikul saab olema spordiga tugev seos.

Alates 2010. aasta suvest teda treeniva Art Arvisto sõnul on Taavi Tšernjavski tugevused töökus, pühendumine ja head kehalised võimed. Väga nõrkasid külgi pole.

Küsimusele, kas Taavi Tšernjavski areng on tema käe all olnud märgatav, vastab Erki Noole Kergejõustikukoolis töötav Art Arvisto järgmiselt: „Olen veendumusel, et iga noore sportlase arengut tuleb suunata pikast perspektiivist lähtudes, mitte hetketulemusi ületähtsustades.“

19aastase mitmevõistleja trumpideks peab treener kettaheidet ja 400m jooksu. „Enim vaeva nõuavad hüppealad, aga maailmaklassi jõudmiseks on vaja palju tööd teha eranditult kõikide üksikaladega,“ sõnab ta.

„Minu hinnangul on Taavil head võimalused teha kergejõustiklasena edukas karjäär. Potentsiaali, mille arvelt edasi areneda, peaks jätkuma järgnevateks aastateks,“ ütleb Art Arvisto.

Eelmine artikkelVÄINO PIIKMANN Turbuneemest räägib Tallinna pommitama tulnud lendurite loo
Järgmine artikkelKuusalu spordihoones esinesid kooliolümpia võistkondade ergutusgrupid