Kuusalu spordihoones esinesid kooliolümpia võistkondade ergutusgrupid

332
Kuusalu kooliolümpia ettevalmistusperioodi tantsupäeval. Huumoripreemia pälvinud noored 11. klassist, kelle olümpiakangelane on veepallur Mait Riisman.

Juunis toimuvaid Kuusalu kooliolümpiamänge ettevalmistav ja hariv periood jõudis ergutusgruppide tantsupäevani.

Kuusalu spordikeskuse juhataja ja keskkooli olümpiamängude projektijuht Kadri Idavain kiitis, et möödunud neljapäeval läbiviidud tantsupäevaks olid Kuusalu kooli 5.-12. klassi tüdrukute ergutusgrupid teinud tõsist eeltööd: „Tantse harjutati kehalise kasvatuse tundides, iseseisvalt ja ka vahetundide ajal. Etteasted olid väga heal tasemel – hüpped ja loopimised, hundirattad, spagaadid. Kujutasime ette, et kasutatakse rohkem olümpiakangelastega seotud atribuutikat, aga esinemised kujunesid tõeliselt sportlikuks.“

Tantsupäeval olid rakendatud ka poisid, kes pidid esitama oma klassi olümpiasportlasega seotult ergutuslause.

Võitjaid tantsupäeval välja ei selgitatud, anti eripreemiaid. Huumoripreemia said 11. klassi noormehed, kes olid oma ergutuslause lahendanud sketši vormis. Kõige stiilsema esineja preemia said 12. klassi neiud.

Kadri Idavain tunnustas, et numbrid olid väga vahvad: „Tore, et mul on oma tööga seoses võimalus selliseid asju näha.“

Kuusalu kooliolümpia on tänavu pühendatud Eesti olümpiakangelastele, kõik alates 1. klassidest kuni abiturientideni said loosiga olümpiamängudel medali võitnud sportlase, keda hakkavad mängudel esindama, on tema fänniklass.

Mängudele eelneb olümpiaharidusperiood, kus õpitakse tundma oma olümpiakangelasi, praegu on neist spordikeskuse galeriis fänniklasside koostatud näitus: eriilmelised postrid oma sportlase kohta. Jaanuaris-veebruaris oli koolis Eesti Spordimuuseumi rändnäitus Eesti olümpiasangaritest ja olümpialiikumisest.

1.b klassi lapsevanemate algatusel kohtusid algklassilapsed olümpiavõitja Svetlana Tširkovaga ja vehklemisklubiga Tallinna Mõõk, kuhu ta kuulub. Lapsed said vehklemise kohta rohkem teada ning uurida ja proovida vehklejate varustust. Aprillis on kooli tulemas poksijad.
Kooliolümpia korralduskomiteesse on kaasatud lapsevanemad, õpetajad, kohalikud spordiklubid. Lapsevanemate initsiatiivgrupp arutas, kuidas nemad saaksid olümpiamängudele kaasa aidata.

„Emad Maria Trei, Helena Aug, Monika Soosaar ja Heleri Paiste leppisid kokku, et kindlasti viiakse ellu „Emmeabi telk“. See püstitatakse olümpiamängude ajaks koolistaadioni juurde. Kooliolümpiat saab ka rahalise panusega toetada, igasugune abi on teretulnud,“ sõnas projektijuht.

Eelmine artikkelTAAVI TŠERNJAVSKI – Eesti parim meesjuunior mitmevõistluses
Järgmine artikkelRaasiku valla sünnipäeval olid Pipi ja põrsas Pauly