Suurpea ja Pärispea ühine vastlatrall

1496

Eesti Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril tähistasid Suurpea ja Pärispea küla inimesed üheskoos Pärispea poolsaare tipus Purekkaris, vanas piirivalvekompleksis asuval lokaatorimäel, vastlapäeva. Aset leidis tõeline vastlatrall, kus aitasid head tuju luua lõbusad jõukatsumised. Mõõtu said kõik huvilised võtta nii individuaalaladel kui ka meeskonnana liulaskmises, slaalomis, täpsusviskes. Sõiduriistu oli kaasa võetud kõiksuguseid, mõni oli selle kohe päris ise valmis meisterdanud. Kes parajasti mängudest osa ei võtnud, sai kaasavõetuga keha kinnitada sealsamas, RMK lõkkeplatsil.

Pärast mõnetunnist tegevust liiguti Pärispea seltsimajja, kus õpiti üheskoos line´tantsu ning spordivõistluste parimatele jagati kätte uhked tänukirjad koos magusa šokolaadimedaliga. Seltsimajas said soovijad maitsta vastlapäeva traditsioonilist toitu – seajalga, vastlakukleid ja teed. Vastlapäevalisi oli üle neljakümne – noori ja vanemaid, mõlemast külast peaaegu võrdselt.

Eestvedajad olid MTÜ Suurpea seltskond eesrinnas külavanema Õie Kiviga. Pärispea külarahvas tänab südamest korraldajaid toreda vastlapäeva eest ning usub, et seesuguseid külapiire  ületavaid ettevõtmisi võiks kindlasti olla ka edaspidi, miks mitte kogu meie poolsaarel. Oli tore, et saime omaltpoolt olla külalislahked seltsimaja kasutamisega. Pärispea seltsimaja ei peagi olema vaid oma küla rahvale, eesmärk on olla kooskäimiskohaks kogu poolsaare elanikkonnale. Tänan kõiki, kes võtsid aega ning leidsid endas soovi toredal ühisüritusel osaleda, ning jaksu kõigile neile, tänu kellele seesugused toredad sündmused teoks saavad!

Eelmine artikkelLoksa saalijalgpalliturniiri parim Tallinna Kvadra
Järgmine artikkelVoose külarahvas on järjekordse karjääri vastu