Invaühingu vastlapäev Kolgakülas

2026

Kui Ida-Harju Invaühingu juhatuse esimees Agnes Valgiste 21. veebruari vastlapäevana välja kuulutas ja lisaks muudele lõbudele (liulaskmine, suusatamine, vastlasupp ja vastlakuklid) ka hobusesuurust üllatust lubas, siis mõtlesid muidugi kõik kohe, seda tahaks näha. 

Mikrobussitäis rahvast tuli Valgamaa Puuetega Inimeste Kojast. Külas olid ka neljaliikmeline perekond Läänemaa Invaühingust ja 12 inimest Kose Erivajadustega Inimeste Kojast. Lisaks paarkümmend kohalikku inva­ühingu liiget.

Kolgakülas olid korraldajad eesotsas vastlapäeva kohalike vägede ülemjuhataja Aivo Jõesaarega juba kõige eest hoolt kandnud – toad soojad, puud praksusid ahjus, saun küdes.

Meie peakokk Rutt Tomingas asus kaasatoodud kraamist vastlasuppi vaaritama, rahvas aga valgus lumise männimetsa lumistele radadele laiali. Varsti jõudis kohale lubatud hobusesuurune üllatus, kuid see osutus koguni kahe hobuse suuruseks.

Sõidud sõidetud, läksid suksud koju ja tänulikud reisijad tuppa sõrmi-varbaid soojendama. Hernesupp oli vahepeal valmis saanud ja kõik asusid nälga kustutama.

Kuna küll küllale liiga ei tee, siis tuli hästi saladuses hoitud üllatus – mälestuseks vastlapäevast oli kõigile osavõtjatele joonistatud kaardike.

Eelmine artikkelLoksa saalijalgpalliturniiri parim Tallinna Kvadra
Järgmine artikkelVoose külarahvas on järjekordse karjääri vastu