STEFAN LOOTUS Kuusalust sai kingiks profitasemel võistlusratta

4169
E-Piima müügi- ja turundusdirektor JAAK UUS andis rattaklubi treenerile KAIDO LAASILE üle tšeki, toetuse eest soetati klubile uus võistlusratas.

E-Piim andis heategevuskampaania käigus kogutud rahast 1300 eurot Kuusalu rattaklubile.

Laupäeval, 27. septembril Kuusalu vallas Näkiallika talus andis Tammistu küla elanik, E-Piima müügi- ja turundusdirektor Jaak Uus Kuusalu rattaklubile üle uue ratta, millega hakkab sõitma 3kordne Eesti meister, 14aastane Stefan Lootus, kes on tänavune noortemeister nii maastikuratta olümpiakrossis, talikrossis kui kriteeriumsõidus.
Sportlane ise ei saanud kingitust vastu võtta, sest oli samal ajal Kõrvemaa rattamaratonil, et harjutada 2 nädala pärast toimuvateks Eesti meistrivõistlusteks.
Kohalikke põllumehi ühendava meierei E-Piima heategevuskampaaniaga koguti igalt juustu- ja võipakilt 10 senti, mis pandi kampaaniafondi ning kogunes 30 000 eurot noorte sportlastega seotud projektide toetamiseks. Projektitaotlusi esitati 52, kogusummas üle 100 000 euro. Kuusalu rattaklubile jätkus 1300 eurot, mille eest otsustas klubi soetada võistlusratta.
Rattaklubi vanemtreener Kaido Laas rääkis, et võttis hinnapakkumise ning leidis sobiva ratta – Kuota Kom Scram Red, mis kaalub 6,9 kilo ehk on väga kerge, on nõue, et võistlusratas peab kaaluma rohkem kui 6,8 kilo.
Ratas kuulus varem profijalgrattur Erki Pütsepale, kes sõitis sellega ühe aasta. Uut ratast on Stefan Lootus juba katsetanud ning sellega võistlenud Kaido Laas kirjeldas, kuidas jalgrattasport on sekundite mäng – eelmise rattaga kaotas Stefan Lootus eraldistardist võitjale 6 sekundiga, uue rattaga aga edestas järgmisel võistlusel sama võitjat omakorda 2 sekundiga.
Kaido Laas sõnas, et ratas jääb praegu klubile ning kui Stefan Lootus kasvab suuremaks, tublimaks ning väärib paremat ratast, saab selle ratta mõni teine laps.

Võistlusratta sai STEFAN LOOTUS Kuusalust
Võistlusratta sai STEFAN LOOTUS Kuusalust

Treener sõnas, et Stefan on tõeliselt andekas noor sportlane, kuid seni on pidanud ta tooma senised suurvõidud koju laenatud varustusega: „Profitasemel rattad on väga kallid, tihti võib see noore sportlase karjäärile juba alguses takistuseks saada.”
Ta märkis, et Kuusalu rattaklubis on 2 silmapaistvalt tublit ratturit, Stefan Lootus ja Aidi Gerde Tuisk, kes on mõlemad 4lapselisest perest ning väärivad sportimiseks toetust, sest tipptasemel spordivarustuse soetamine on lapsevanematele kulukas.
Ta lausus, et on klubi üle uhke – Eesti meistrivõistlustelt on saadud tänavusel hooajal 5 kulda, 3 hõbedat ja 2 pronksi. 5 aastat tagasi loodud klubis on 22 kasvandikku.
Ratta saanud Stefan Lootus ütles, et uus ratas on hea ning paremat ei oskaks soovida.
Auhinna üle andnud Jaak Uus märkis, et Kuusalu rattaklubi on väga äge ning hea kasvulava noortele ratturitele: „Projektide hindamisel olid meil kindlad nõudmised, pidi olema käesoleval aastal ellu viidud, arvestama lapse arengut ja tervislikke eluviise.”
Rattaklubi lastele soovitas ta, et kindlasti tuleb teha sporti, mitte istuda arvuti või nutiseadmete taga: „Kui teete sihikindlalt trenni, võite jõuda ka olümpiavõitjaks. Treenima peab pidevalt, siis saabub ka tulemus.”
Ratta kinkimine toimus puhkepäeva rattamatkade sarja hooaja lõpuüritusel. Rattaklubi ja Kuusalu lastekaitseseltsi korraldatud matkasarjas toimus suvel 10 loodusmatka.
Hooaja lõpetamise jagati matkadel osalenud lastele meeneid-sporditarvikuid ning esile tõsteti neid, kes käisid vähemalt 6 matkal: Kaarel Salupuu, Raul Püü, Märten Trei, Kertu Einborn, Kerstin Trei, Eva Saul, Hugo Saul, Viktoria Borissov ja Iiris Trei.

Eelmine artikkelHC Kehra sai Balti liigas võidu ja kaotuse
Järgmine artikkelRaasiku vallas probleem hulkuvate koertega