Nordic Houses alustas Norras puidust korrusmajade ehitust

5046
Kolgas ja Kosus puitmaju tootva Nordic Houses KT personalijuht-pearaamatupidaja IRMELI PRAKS ja uus tegevjuht-juhatuse liige JAANUS-PEETER PALM annavad jõulukingi nooreminsenerile INDREK SOOTSILE.

Puitkarkassmaju tootev Nordic Houses OÜ tegi traditsioonilise jõululõuna oma töötajatele seekord koduvallas, Kuusalu
rahvamajas.

Nordic Houses tegutseb Kuusalu vallas 12 aastat, tootmisüksused on Kolgas ja Kosu külas. Enne talvepuhkusele  minekut olid töötajad kutsutud Kuusalu rahvamajja jõululõunale, kus tehti kokkuvõte möödunud aastast ning oli ka meelelahutuslik programm.

Jalgpallur MART POOM ja Nordic Houses OÜ omanik ning juht ARGO SAUL Kuusalu rahvamajas.
Jalgpallur MART POOM ja Nordic Houses OÜ omanik ning juht ARGO SAUL Kuusalu rahvamajas.

Sepo Seeman esitas mono­etenduse „Eesti mees ja tema naine“. Üllatuskülaline oli jalgpallur Mart Poom, kellele Nordic Houses tootis eelmisel aastal suvemaja.
Ettevõtte üks omanikest Argo Saul ütles 2014. aastat iseloomustades, et see pakkus mitmeid väljakutseid, ent lõppkokkuvõttes võib jääda rahule: „Vahetus ettevõtte juhtkond, üks meie suur­klient lõpetas pankrotiga, alates oktoobrist viisime elementmajade tootmise kahte vahetusse. Realiseerisime sada protsenti planeeritud elementmajade toodangust. Jätkuvalt on me koduturg Norra, mõned majad tarnisime Rootsi, üks maja jõudis Venemaale, Prantsusmaale ja Eestisse. Müügikäibe kasvatasime 4,6 miljoni euroni, mis on võrreldes eelmise aastaga kasvanud ligi 20 protsenti.“
Suurim muutus on Nordic Houses OÜ struktuuris. Kogu ettevõtete gruppi juhib Argo Saul. Nordic  Houses OÜ-l  on  kolm  tütar­ettevõtet, Kolgas ja Kosul tegutseva tootmisüksuse Nordic Houses KT OÜ uus tegevjuht on Jaanus-Peeter Palm, kes aastaid on töötanud Fakto Auto tegevjuhina. Nordic Houses OÜ kaks tütarettevõtet on Norras, üks tegeleb vabaajamajade ning teine korrusmajade ja eramute  ehitamisega.
Lõppeval aastal hakkas Nordic Houses enda väljatöötatud projektide järgi rajama keskkonnasäästlikke puidust kortermaju ja ridamaju. Norra läänerannikule Stavangerisse on ettevõttel kerkimas nelja- ja kolmekorruseline kortermaja ning 7 korteriga ridamaja.
Seoses sellega tuli Argo Sauli sõnul kiiresti tõsta tootmismahtu ja leida lisatööjõudu: „Just samal ajal võttis meiega ühendust üks tööjõurendiga tegelev ettevõte ja pakkus töötajaid Ukrainast. Kuna kohalikke oskustöölisi ei leidnud, otsustasime proovida kvalifitseeritud tööjõuga Ukrainast. Alates oktoobrist on Kolgas tööl neli meest, kellele tööjõurendifirma üüris elamiseks Kolga alevikus korteri. Veidi tuli mehi vastavalt meie töö spetsiifikale välja õpetada. Senine kogemus näitab, et nad on väga motiveeritud ja tublid töötajad.“
Nordic Houses KT uus tegevjuht Jaanus-Peeter Palm lausus, et järgmisel aastal on eesmärgiks võetud taas 20 protsendiline käibekasv. Plaan on siseneda Saksamaa turule, selle nimel on juba tehtud eeltööd, jaanuaris osaletakse suurejoonelisel BAU messil.
Argo Saul, kes on ka Eesti Puitmajaliidu juhatuse liige, lisas, et Eesti  on jätkuvalt puitmajade suurim eksportöör Euroopas: „Nordic Houses annab rõõmuga oma panuse ning kasvab koos meie suure potentsiaaliga tootmissektoriga.“
Samas märkis ta, et edaspidi soovib Nordic Houses rohkem puitkarkassmaju toota ka Eestisse.
Nordic Houses annab tööd kokku 50 inimesele, neist umbes pooled on ametis Kuusalu valla tootmisüksustes.

Eelmine artikkelAnija vallavalitsus kuulutas välja konkursi Aasta tegijate leidmiseks
Järgmine artikkelKuusalu Grossi toidupoe laienduse planeering on valmis