Sipoo vallajuhte üllatas Kuusalu kooli puhtus

1815

Reedel, 2. detsembril külastas Kuusalu valda Soome Sipoo sõprusvalla uus vallavanem koos kolleegidega.


Sipoo vallavanem MIKAEL GRANNAS, vallavalitsuse assistent CAROLA JUSELIUS, Kuusalu volikogu esimees ANDRES PAOMEES, Sipoo volikogu esimees CHRISTEL LILJESTRÖM, Kuusalu vallavanem URMAS KIRTSI ja Sipoo vallavalitsuse juht ARI OKSANEN.

Järgmisel aastal täitub 20 aastat Kuusalu ja Sipoo valla sõprussuhete algusest. Tänavu kevad-suvel sai Sipoo vald uue vallavanema ning vallavalitsuse juhi. Reedel tegid nad esimese tutvumiskäigu Kuusalu valda.

Sipoo vallavanem Mikael Grannas, vallavolikogu esimees Christel Liljeström, vallavalitsuse juht Ari Oksanen ja vallavalitsuse assistent Carola Juselius käisid kõigepealt Kiius vallamajas. Neid võtsid vastu vallavanem Urmas Kirtsi, volikogu esimees Andres Paomees, vallasekretär Maire Link ja vallavalitsuse liige Kaupo Parve.

Lepiti kokku, et sõprussuhete 20. aastapäeva tähistatakse tuleval suvel mõlemal pool rahvapeoga, kuhu oodatakse osalema sportlasi ja taidlejaid kummastki vallast. Juunikuus tuleb pidu Sipoo vallas ja lauritsapäeva paiku saadakse kokku Kuusalus. Pidustustel püütakse siduda muusikat, tantsu, sporti. Soov on kaasata võimalikult palju rahvast.

Veel tuli jutuks, et edaspidi võiks läbi viia ELi toetusrahade abil ühiseid projekte.

Pärast pooleteisetunnist vestlust viidi külalised Kuusalu keskkooli, lasteaeda Jussike ja Kuusalu kirikusse ning näidati taastatud Kolgaküla rahvamaja ja Euroopa Liidu abirahaga korda tehtud Pärispea seltsimaja.

Kuusalu kool jättis sipookatele väga hea mulje, nad kiitsid, et välisriided ja kingad jäetakse keldris olevasse garderoobi, majas tohib olla sisejalanõudega, mütsid ja pearätid on keelatud.

„Käisime läbi kooli kõik osad, kusagil ei olnud prahti ega grafitit, otsekui oleks äsja remonditud,“ toonitasid nad.

Muljet avaldas see, et lapsed tõusid võõraste sisenemisel klassis püsti ja istusid õpetaja loal siis, kui külalised väljusid. Meeldisid ka spordikeskus koos ujulaga ning Kuusalu lasteaed.

Kirikus andis EELK Kuusalu koguduse õpetaja Jaanus Jalakas Sipoo vallajuhtidega kaasa abikaasa Anne küpsetatud leiva – kingituseks Sipoo kogudusele.

Ka Kolgaküla rahvamaja ja Pärispea seltsimaja ning neid haldavad seltsid said külalistelt kiidusõnu.

Õhtul jõudsid sipookad käia veel Tallinnas Raekoja platsil jõululaadal ning heita pilk Kuusalu vallast Hirvlist toodud jõulukuusele.

Vallavanem Mikael Grannas: „Kogu vastuvõtt oli väga südamlik ja meeldejääv, hindame Kuusalu vallajuhtide vaevanägemist. Mulle oli see esimene külaskäik Kuusalu valda, Eestis olin alles teist korda. Kindlasti plaanime sõprussuhteid jätkata.“

Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi: „Tore oli tutvuda sõprusvalla uute juhtidega. Mikael Grannas on kogenud vallavanem, varem oli Turu lähedal ühe väikevalla juht. Meie ülesanne oli anda sipookatele võimalikult hea ülevaade Kuusalu vallast ja kavandada koostööd tulevikuks. Kuna 20 aastaga on sajad Kuusalu ja Sipoo inimesed omavahel suhelnud, käinud üksteisel külas ja leidnud uusi tuttavaid, tähistame aastapäeva mõlemal pool lahte. Olime ühisel seisukohal, et kuna valdadevaheline sõprus tähendab eelkõige inimestevahelisi kontakte, tuleb seda kindlasti toetada ka edas­pi­di.“

Eelmine artikkelPiirkondlike tugiisikute konkursi tulemused selgunud
Järgmine artikkelHarjumaa Muuseumis avati näitus „Elu Kehra tehase korstna all“