Raasiku raamatukogus kohtub beebiklubi

1588
Raasiku raamatukogu Päikesejänkude raamatuklubi noorim beebi oli esmakohtumisel 4kuune, vanim laps peagi 3aastane.

Beebide raamatuklubi on toimunud 2 korda, järgmisena saadakse kokku 26. mail.

Raasiku beebide raamatuklubi Päikesejänkud esimesel kohtumisel 28. aprillil osales 7 last, 5 ema ning üks isa. Teisel kohtumisel oli osalejaid küll vähem, kuid ka üks uus liige. Raamatuklubi idee autor, raamatukogu juhataja Eha Podgornova sõnas, et eriti hea meel on klubisse tulnud issi üle.
Eha Podgornova rääkis, et on raamatukogus alati mõelnud, mida saaks teha, et lapsed loeksid rohkem raamatuid: „Kevade alguses tuli mõte luua beebiklubi, et lapsed jõuaksid eakohaste raamatuteni võimalikult noores eas. Otsustasime proovida ning kuna emadele see mõte väga meeldis, otsustasid nad hakata koos käima ning pakkusid välja nime Päikesejänkud.”
Esimese kohtumise teema lapsevanematele oli, kui tähtis on lapsele ettelugemine: „Tänu sellele õpib beebi varakult, et sõnade abil saab väljendada helisid ja ideid, sõnu loetakse vasakult paremalt ja kui lehte keerata, läheb lugu edasi. Ettelugemine arendab lapse tähelepanuvõimet, mis on vajalik selleks, et ta suudaks keskenduda, arendab kuulmisoskust ja kujutlusvõimet, ergutab lapse aju arengut ja pärsib düsleksia ehk vaeglugemise tekkimist.”
Raamatukogu juhataja lisas, et ettelugemise abil on võimalik saada lapsega lähedasemaks: „Tahame pakkuda lapsevanematele võimaluse juba varakult kujundada oma lapsele raamatukogu külastamine elustiili osaks.”
Ta kiitis, et klubisse tulnud beebid on väga rahulikud, rõõmsad ja uudishimulikud – noorim on 4kuune, vanim saab praegi 3aastaseks ning läheb sügisel lasteaeda.
Eha Podgornova lisas, et raamatukogul on pikk traditsioon lasteaiaga – kõik rühmad käivad 1-2 korda aastas raamatukogus külas, vesteldakse raamatutest, lugemisest, raamatukogu vajalikkusest ning loetakse raamatuid.
Beebiklubi lektüür on „Sipelga Sass”, „Sinivant kuulab unejuttu” ning „Maša ja karu”, mille võttis kaasa üks ema, kuna see on lapse kodune lemmikraamat.
Kooskäimine annab rahvamaja juhataja sõnul beebidele ja lapsevanematele võimaluse omavahel sotsialiseeruda: „Emad arutavad, kuidas nende lapsed reageerivad ettelugemisele, milliseid raamatuid lugeda, ja meie soovitame, mida koju laenutada.”
Ta lausus, et beebid pole eriti nõudlikud, nad ei avalda protesti ühegi raamatu peale: „Neile meeldib kõik, mida loetakse, kuigi vahel tahavad nad veidi omapäi toimetada,  kuid  kuulatakse  ju  ikka.”
Neljapäeva, 26. mai kohtumisel otsustavad lapsevanemad, kas raamatuklubi teeb suvel pausi või soovitakse jätkata kooskäimisi.
Raasiku elanik Gerly Piiskoppel osales oma 5kuuse tütre Kärt Roosmariiga raamatuklubi esimesel kohtumisel: „Olen ise väga suur raamatulugeja ning püüan ka oma tütrele tutvustada raamatute maailma. Kodus loen talle enamasti erinevaid muinasjuturaamatuid, praegu on meil käsil muinasjutukogumik „Tüdrukute jutud”. Tütre lemmik on aga raamatuaasta puhul kingiks saadud raamatust „Kuidas Sinivant läheb lasteaeda” lugu „Pisike puu”. Viimasel ajal olen tähele pannud, et kui lapsel on jorisemistuju ja talle raamatut ette lugeda, kaob jonn ja hakkab vaikselt kuulama.”
Kuigi kodus jääb Kärt Roosmarii ema sõnul tähelepanelikult juttu kuulama, kaob raamatuklubis paratamatult osa tähelepanu ümbruse ja teiste uudistamisele: „Kasvades ja kohaga harjudes see kindlasti muutub, sest pooleteise- kuni kaheaastased lapsed kuulasid juba täitsa asjalikult. On väga tore, et raamatukogu algatas sellise kogunemise. Nii saavad lapsed teha tutvust raamatutega, leida uusi sõpru ja mängukaaslasi. Emadel on samuti tore kodust välja saada ja teiste emadega suhelda.”

Eelmine artikkelAnija United alistas rahvaliiga avamängus AC Rapla
Järgmine artikkelMuudatused Anija vallavalitsuses