SILVI VRAIDI pink avatakse Kehras kontserdiga

1509

Kehra gümnaasiumi ees toimuva kontserdi tulu läheb SILVI VRAIDI perekonna ning pingi rajamise toetuseks.

Vallavanem Arvi Karotam ütles, et ettevalmistused 3. augustil Kehra gümnaasiumi ees toimuvaks muusikaliseks suurpäevaks on täies hoos: „Silvi Vraidi muusikapäeva kontserdipiletid on müügis ning mälestuspink valmis.“

Ta rääkis, et pingi rajamise idee tuli tal käesoleva aasta varakevadel kohtumisel Anija lions-klubiga: „Nad on kogunud raha ja pannud mälestuspinke Anija valda ka varem. Tuli idee, et oma pink võiks olla ka möödunud aastal meie hulgast lahkunud Silvi Vraidil, kes on Kehras sündinud ja kasvanud. Pingi jaoks sobiv koht on Kehra gümnaasiumi ees.“

Vallavanem uuris, kas Anija lionsid on nõus ideed toetama. Lionsid arvasid, et nende rahast võib jääda väheseks ning vallavanem otsustas kaasata projekti Anija valla ettevõtjaid.

„Abikäe ulatasid kümme ettevõtjat, kelle vahel sai tööülesanded ära jagada – kes aitab valmistada pingi metallkonstruktsiooni, kes aitab puidutöödes,“ kiitis vallavanem.

Vallavalitsus korraldas pingi arhitektuurilise kavandi leidmiseks konkursi, kuhu laekus 3 tööd. Komisjon valis parimaks Kehra arhitekti Külli Krooni kavandi „Vana pildiraam“.

Arvi Karotam: „Tema töö oli parim, sest ta oli suutnud täpselt ära tabada Silvi Vraidi kui muusiku olemuse. Pingi kavandist lähemalt ei tahaks rääkida, muidu ei jää üllatusmomenti. Küll aga võib öelda, et sarnased pingid on Raimond Valgrele Haapsalus ning Gustav Ernesaksa kuju taga olev laulupeopink. Silvi Vraidi pingi teeb eriliseks väike sepistööna valminud element.“

Pingi valmistamine ja paigaldamine maksab ligikaudu 1000 eurot. Raha tuleb kohalikelt ettevõtjatelt, Anija lions-klubilt ning muusikapäeva kontserdi tulust. Vallavalitsus aitab korrastada pingi ümbruse haljastuse.

Mälestuspingi avamistseremoonia toimub Kehra gümnaasiumi hoovis koos kontserdiga ehk Silvi Vraidi muusikapäevaga, kus esinevad tema poeg Silver Vrait, Alaverest pärit laulja Sandra Nurmsalu ning mitmed teised tuntud muusikud.

Kontserdi korraldaja ning kava koostaja on muusik Väino Land, kellega koos laulis Silvi Vrait ansamblis Fix.

Eelmine artikkelTaastuvenergia on kui pensionifond
Järgmine artikkelAnija mõisas enam karjääri- ja õppenõustamist ei pakuta