SILLE TEKKU Pikvast võõrustab välismaalastest vabatahtlikke

3066

Anija valla Pikva külas elav geograafiaõpetaja SILLE TEKKU on ühena kahest perest Eestis liitunud rahvusvahelise võõrustamis-programmiga HelpX.


Saksamaalt tulnud vabatahtlikud CLEMENS HOFFMANN ja CHRISTIANE MADAY on elanud Pikva külas kuu aega.

HelpX programmi põhimõte on pakkuda inimestele võimalust erinevates riikides leida mõneks ajaks öömaja ja võõrustajat, kes ei võta pakutu eest rahalist tasu, vaid talle tasutakse abitegudega.

„See ei tähenda üheks või kaheks ööks varjualuse leidmist, vaid puudutab neid, kes pikemalt kusagile reisivad või mõne aja ühes kohas elada soovivad,“ selgitas Sille Tekku.

Programm paberitööta
Sille Tekku sõnul kuulis ta HelpX programmist tuttavalt, kes soovitas tal seda proovida: „Erinevalt kõikidest teistest Euroopa vabatahtlike programmidest on see palju lihtsam, sest pole mingit paberitööd ja asi toimib kokkuleppe alusel. Tavaliselt koondab see küll erinevaid restorane ja farme, kes vajavad töökäsi, kuid ka tavalised inimesed võivad liituda.“

Pereisa Martin Kuivallik peab just head looduslikku õhkkonda üheks oluliseks küljeks, mis mängib välismaalaste vastuvõtmisel tähtsat rolli: „Oleme kogu aeg armastanud külalisi ja eks neile meeldime meie ka.“

Juba mitmes külaline
Juulikuus võõrustas Sille Tekku 9 päeva oma pere juures üht inglise noormeest. Nüüd elab tema kodus üle kuu aja Saksamaalt Düsseldorfist pärit neiu Christiane Maday.

„Töötasin tegelikult 9 kuud enne Sille juurde kolimist vabatahtlikuna Kehra noortekeskuses ja elasin valla antud korteris,“ rääkis sakslanna. „Siis olin seotud Euroopa Vabatahtlike Teenistusega. Kui see lõppes, ei tahtnud veel kohe tagasi minna, sest Eesti on nii ilus maa ja suvel poleks mul kodus nagunii midagi teha olnud.“

Christiane Maday sõnas veel, et kasutab praegu ära vaba suve, mis on jäänud ülikooliõpingute alustamiseni sügisel Saksamaal.

Külalised tuba krohvima
Sille Tekku on nüüd kuu aega võõrustanud ka saksa noormeest Clemens Hoffmanni, kelle abiga on kolmekordse savikrohvi alla saanud uus tuba Pikva küla peremajas.

„Mul oli just vaja abi selle toa juures ja mõtlesin, et lihtsalt söögi eest ei tee seda keegi, kuni sain Christiane sünnipäeval Clemensiga kokku,“ jutustas Sille Tekku.

Nii Clemens Hoffmann kui Christiane Maday kinnitavad, et on võõrustava perega hea kontakti saanud ja kiidavad ka üldiselt eestlaste tagasihoidlikku mentaliteeti, mis pidavat neile hästi sobima.

„Inimesed on erinevad, aga nendega on palju lihtsam koostööd teha, kui näiteks hispaanlastega,“ rääkis Christiane Maday, kellele meeldib, et eestlased oma emotsioone liiga palju välja ei näita.

„Alguses mulle õpetati, et eestlasi ei tohi kallistada, suudelda ega puudutada, ja kui puudutad, siis kindlasti vabanda.“

„Eestlased on aeglasemad ja häbelikumad ja minu mentaliteediga läheb see hästi kokku,“ kinnitas ka Clemens Hoffmann.

Eelmine artikkelPühapäeva õhtune äike
Järgmine artikkelÜhtelaulmisel Arukülas ja Anijal oli kokku ligi 400 inimest