Sigula rahvas pidas külamaja sarikapidu

2250
Sigula külamaja katusesõrestik ja seinad on valmis.

Eelmisel neljapäeval tõsteti Sigula külamaja karbile peale katusekonstruktsioon.

Sigula külamaja ehitusega on jõutud katusepaneku ja seinade soojustamiseni. Neljapäeval, 25. oktoobril kogunes külarahvas vaatama, kuidas sarikad tõsteti täiskomplektis kraanaga paika, ka pärg oli juba külge pandud.

Sigula külavanema Rein Riibergi tütred olid sarikapeoks valmistanud suure tordi – Koidu Riiberg küpsetas, Kaja ja Kaili Riiberg kaunistasid. Igale torditükile tehti peale külamaja isesugune kujutis eest-, tagant – või külgvaates ning ka päikesepaneelid ja tuulegeneraator. Külarahvast kogunes peole tosinajagu, ehitajaid oli kümmekond.

Külamaja ehitab OÜ Nordic Engineering. Hoone tuleb ühepereelamu suurusega, allkorruse saal on mõeldud 30-40 inimesele. Koos teise korrusega on põrandapinda 120 ruutmeetrit. Maja ehitatakse energiasäästlik.

Ehitus algas augustis, majakarp peab valmis olema ja üks tuba kasutatav 20. novembriks. Jaanuariks 2013 tuleb tööd lõpetada.

Kaja Riiberg ütles, et ehitustöödega ollakse üldjoontes graafikus. Möödunud esmaspäeval käisid objekti kontrollimas PRIA esindajad, tema sõnul jäädi tööde ja dokumentatsiooniga rahule.

PRIA toetab külamaja ehitust 93 861 euroga, Kuusalu vallavolikogu otsusega eraldatakse omaosaluse katteks 3466 eurot.