Sigula-Kuusalu otsetee kruusalõik sai musta katte

1299

„Küladest on helistatud ja tänatud, et pääseb puhta autoga otse Kuusallu,“ ütleb abivallavanema kt MADIS PRAKS.

Vastavalt valla teede investeeringute kavale on Kuusalu-Kursi tee 2,2kilomeetrisele teelõigule pandud must kate – tehtud 2,5kordne pindamine. Teelõik algab Kuusalu alevikust rahvamaja lähedalt, suundub Kiiu Soone karjääri juurest paremale. Tee pindas OÜ Üle, vallaeelarvest kulus selleks 37 122 eurot.
Abivallavanema kt Madis Praks: „Kümmekond peret ei pea enam olema maanteetolmus. Nüüd saavad Sigula, Hirvli, Aru, Kursi küla rahvas sõita otse Kuusallu mööda pinnatud teed. Samal teel sõidab ka koolibuss.“
Tänavu tuleb vallavalitsusel panna uus kruusakate 3 teele – Kalda-Sõitme, Loo-Andineeme ja Loksa-Risti. Madis Praks: „Riigihange on välja kuulutatud, et leida tööde tegija. Kruusakate peaks olema pandud oktoobri lõpuks.”
Teede arengukava järgi tuleks veel tänavu pinnata Juminda 2kilomeetrine külatee, ent seda juhul, kui pool vajaminevast summast leitakse mujalt – Jumindal asuvad kaitsejõudude radarijaam ja keskkonnaameti rajatud puhkekoht matkajatele, riik võiks osaleda rahaliselt. Madis Praksi sõnul on kirjad saadetud keskkonnaametile ja kaitseministeeriumile, kuid vastust ei ole seni tulnud.