Kehra päästjad on Eesti eliitkomandode seas

2405
Kehra komando meeskond üleriigilisel võistlusel: ALVIN KOBIN, TAUNO KUUSEMETS, pealik AIVAR KARI, HANNES KUKKE ja ROMAN SVIRIDOV.

Kehra komando meeskond sai „Eliitkomando 2016“ võistlustel 3. koha.

Pärnus toimusid 30. ja 31. augustil üle-eestilised päästjate kutsemeisterlikkuse võistlused „Eliitkomando 2016“. Kahe päeva jooksul võisteldi tulekahju sündmuse lahendamises, liiklusavariile reageerimises, kombineeritud harjutuses ja operatiivsõiduki vigursõidus. Esmakordselt Eesti parima päästekomando selgitamisel osalenud Kehra komando 4liikmeline meeskond naases 3. kohaga. Kokku oli võistlemas 13 komandot.
Kehra meeskonnale tagas pääsu üleriigilisele võistlusele kevadel Põhja regiooni komandode võistlusel saavutatud 2. koht. Ka oma piirkonna kutsevõistlustel polnud Kehra päästjad varem osalenud. Lõppvõistlusele said minna iga regiooni neli paremat, Põhja päästekeskusest oli Pärnus võistlemas peale Kehra vaid regiooni võistluse võitja Nõmme komando.
Kehra komando meeskonda kuulusid Hannes Kukke, Tauno Kuusemets, Roman Sviridov ja Alvin Kobin, kaasas oli komandopealik Aivar Kari.
„Kaasa tulid mehed, kes soovisid võistelda. Tegime Kehras kõik ülesanded enne kolm korda läbi,“ rääkis pealik.
Esimene ülesanne oli tulekahju kustutamine – põlevast korterist tuli päästa inimene. Päästjad pidid kangi ja haamri abil lõhkuma rauast turvaukse, hingamisaparaatidega sisenema suitsu sisse, korterist inimese välja tooma ja tulekahju kustutama. Teiseks tuli päästa üks inimene vastu posti sõitnud autost ja teine, kes oli jäänud sama posti alla kinni. Kombineeritud teatejooksus pidid päästjad jooksma nelja voolikuga mööda treppi kolmandale korrusele ja tagasi alla. Viimane ülesanne oli vigursõit päästemeeskonna autojuhtidele ning seejärel tuli meeskonnal moodustada voolikutest veeliin.
Kõigil võistlustel oli oluline kiirus, üldvõitja selgitamiseks liideti iga meeskonna nelja ülesande lahendamiseks kulunud aeg. Võitis Nõmme päästekomando, teise koha sai mullune võitja Vändra ning kolmanda Kehra komando. Kehra päästjail kulus nelja ülesande lahendamiseks 21.42 minutit ehk 12 sekundit rohkem kui Vändral ja 52 sekundit kauem kui Nõmme komandol.
Kõik alavõidud läksid erinevatele komandodele, Kehra meeskond oli kiireim liiklusavarii lahendamises.
„Võistlus oli pingeline, vahed ei olnud suured. Kuna olime võistlusel esimese aasta mehed, siis nii kõrget kohta küll ei lootnud,“ rääkis Aivar Kari.
Saavutatud kolmanda kohaga kaasnesid medalid, karikas, diplomid ja rahaline preemia: „Kuid see polegi tähtis. Oluline on, et väike Kehra komando tuli nii suurel võistlusel auhinnalisele kohale – see on kõva saavutus.“
Kehra päästekomando on tegutsenud 20 aastat, koos pealikuga on tööl 22 päästjat. Töötatakse neljas 24tunnises vahetuses, korraga on valves 3-4 meest. Komando tööpiirkond on Anija, Aegviidu, Raasiku ja osaliselt ka Kuusalu vald.
Kuigi suvi on olnud vihmane, on Aivar Kari sõnul väljakutseid olnud sel aastal isegi rohkem kui mullu: „Mai lõpus olid ilmad soojad ja ilusad, siis oli palju kulupõlenguid, põles ka paar metsatukka, õnneks saime õigel ajal jaole. Pärast seda on olnud rahulik – meie jaoks üsna tavapärane suvi, suuri metsapõlenguid pole viimasel viiel-kuuel aastal enam olnud. Kuna väljakutseid polnud palju, saimegi augustis võistlusteks treenida.“

Eelmine artikkelSigula-Kuusalu otsetee kruusalõik sai musta katte
Järgmine artikkelVihm on seganud vallateede hööveldamist