Segakoor Noorus annab Kuusalus kontserdi

1394

Marilis Aasa, Segakoori Noorus president

1959. aastal asutatud segakoor Noorus annab oma ellukutsutud kontsertturnee „Luuletajad Eesti muusikas“ raames kontserdi Kuusalu rahvamajas. Koor annab turneel kokku kolm kontserti: Kuusalu rahvamajas, Keila muusikakoolis ning Vanalinna Muusikamajas Tallinnas.
Nooruse uusim ellukutsutud projekt „Luuletajad Eesti muusikas“, keskendub konkreetsete luuletajate sõnadele loodud paladest. Seni on Eesti muusikamaastikul laiemat kõlapinda leidnud meie tuntumad heliloojad ja nende vaieldamatult kaunis muusika, kuid tekstide autorid on segakoori Noorus  arvates  tihti  jäänud  taha­plaanile.
Uue kontserdisarja üks eesmärk ongi seda viga parandada. 2015. aasta kontsertide muusika on  loodud  siurulaste  Marie  Underi ja Henrik Visnapuu luule põhjal.
Lisaks juba tuntud heliloojate lugudele on projekti juures oluline osa ka uue koorimuusika tellimisel noortelt Eesti heliloojatelt. Sel aastal panustavad kavasse oma uute ja spetsiaalselt selleks puhuks kirjutatud muusikaga Markus Leppoja, Karl Petti, Sander Sokk ja Marianna Liik. Kava mitmekesistamise eesmärgil teevad kontsertidel kaasa solistid Karin Helstein ja Joosep Trumm, kontsertmeister on Mari Visnapuu.
Esimene „Luuletajad Eesti muusikas“ turnee toimus 2013. aasta mais koostöös Tartu Akadeemilise Meeskooriga ning siis oli fookuses Ernst Enno; kontserdid toimusid Tallinnas, Haapsalus, Rõngus ja Tartus.
Segakoor Noorus asutati 1959. aasta novembris. Oma 55 tegevus­aasta jooksul on koor osalenud mitmetel rahvusvahelistel koorimuusikafestivalidel üle Euroopa, toonud paljudelt konkurssidelt ka esikohti, andnud välja 6 CD-plaati, esitanud suurvorme ja osalenud paljudes  projektides.  Koori  on  juhatanud  August  Lüüs,  Ene Üleoja ning Raul Talmar. Alates 2012. aastast on koori dirigendid Maarja  Helstein  ja  Markus  Lep­p­oja.

Eelmine artikkelMTÜ Pikavere Mõis on aina elujõulisem!
Järgmine artikkelINGELDRIN AUG Pärispealt juhib telesaadet „Ühisvõte“