INGELDRIN AUG Pärispealt juhib telesaadet „Ühisvõte“

2800
Saate „Ühisvõte“ salvestus. Paremal istub INGELDRIN AUG, kes intervjueerib Juula Külaseltsi juhti ENELI KAASIKUT.

ETV näitab ühisnädala saadet „Ühisvõte“ laupäeval, 28. novembril kell 16.15.

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse eestvedamisel filmiti ja monteeriti suvel Paide arvamusfestivalil kahe päevaga saade „Ühisvõte“, mis käsitleb kodanikuühiskonna teemasid. Saadet saab laupäeval näha Eesti Televisioonis
Ühe saatejuhina on ekraanil Pärispea külavanem ja küla seltsimaja vabatahtlik Ingeldrin Aug Kuusalu vallast. Aastal 2013 kuulutas president Toomas Hendrik Ilves ta aasta vabatahtlikuks, selle tiitliga pärjati kokku 14 inimest üle Eesti.
Saade valmis Ühisnädala ettevõtmiste raames, rahastas Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Tehnilise poole viis ellu Kinobuss eesotsas Mikk Rannaga, sisulist poolt juhendas Anu Välba ETVst.
Ingeldrin Aug jutustas, et suve alguses oli konkurss, keda saade huvitas, said end pakkuda tegijateks. Kõik soovijad kutsuti koolitusele, kus jagati välja ülesanded.
Ingeldrin Aug: „Mina tahtsin olla saatejuht ja saingi selle ülesande. Igaühele leiti kaadri taga tegevust, kas oli valgustaja, monteerija, intervjueerija. Saade valmis Paide arvamusfestivalil, olid kaks väga intensiivset päeva, kus intervjueerisime, mõtlesime välja vaheklipid, öötundidel vaadati materjal läbi ja monteeriti. Tiimis oli kokku ligi 25 inimest. Tekkis väga hea sünergia ja loominguline tunnetus. Saade on tehtud meelelahutuslikus võtmes, lisaks intervjuudele on seal väike viktoriin ja Vox Populi ehk lühiintervjuud, et mida rahva seas arvatakse.“
Ingeldrin Aug intervjueerib saates  Jõgevamaalt Juula külaseltsi esimeest Eneli Kaasikut ning juhatab koos teise saatejuhi, Heleriin Jõesaluga sisse erinevaid saatelõike.
„Vaheklippide jaoks pidime tegema mitu võtet, aga üldiselt tuli saade üsna kergelt, intervjuud läksid hästi, neid tuli natuke toimetada,“ ütles Ingeldrin Aug.
Saate „Ühisvõte“ esilinastus oli 10. novembril Tallinnas kinos Artis, kohal olid saatetiimi liikmed.
Ühisnädala saate projektijuht Maret Lepiksaar HEAKist kiitis, et saade on tore ja haarav, polnud kerge kahe päevaga sellist asja üles võtta: „Telesaate idee pakkus me endine kolleeg Lianne Teder, temal oli mõte teha saatesari. See osutus väga kalliks, kuid ideest ei tahtnud täielikult loobuda, tegime saate. Abilised olid vabatahtlikud mitmelt poolt Eestist. Meie partner oli Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Tore oli ära proovida ning oleme mõelnud, kui saade õnnestub ja saab hea tagasiside, siis miks mitte teha edaspidi ka saatesari.“

Eelmine artikkelSegakoor Noorus annab Kuusalus kontserdi
Järgmine artikkelAruküla ja Kehra C-klassi käsipallurid pääsesid finaalturniirile