Soovitused seoses gripihooajaga

1758

ENE RAHURAND,
Kuusalu pereõde

Käesoleval perioodil on hoogustunud erinevate vii­rus­infektsioonide levik, enim on diagnoositud ülemiste hin­gamisteede viiruseid kaasaarvatud gripp, oksendamine ja kõhulahtisus. Äge viirusinfektsioon, ka gripp, ei alga nohuga, vaid kõrge palavikuga kuni 39 kraadi, mis võib püsida 6-7 päeva.
Seoses sellega tuletame meel­de:
• Võimalusel püüdke vältida rahvarohkeid kohti ja üritusi.
• Peske regulaarselt käsi.
• Vältige kokkupuudet juba haigestunud inimesega. Kui olete ise haigestunud, püsige kodus.
• Esimestel haiguspäevadel ei ole põhjust pöörduda perearstile. Töövõimetuslehe vajadusel teavitage telefoni või e-mailiga. Kasutage käsimüügi ravimeid ja koduseid vahendeid sümptomite leevendamiseks. Kõik rögalahtistid, nohuravimid ja palavikualandajad on apteegis käsimüügis ehk ilma retseptita. Arsti või pereõde peab teavitama, kui haigus ei möödu 6-7 päevaga. Ägedate viirushaiguste perioodil võib plaaniliste haigete järjekord perearstile saamiseks pikeneda.
Kuna viirusperioodil on perearstikeskustes tööd oluliselt rohkem, siis arvestage, et telefonitsi võib olla pereõde raske kätte saada. Kui telefonile ei vastata, proovige mõne aja pärast uuesti – õde võib olla hõivatud teise patsiendiga. Võimalusel kasutage pöördumist e-mailiga aadressil kuusalutk@gmail.com.
Veel tuletame meelde, et patsientide vastuvõtt, ka vereanalüüside võtmine ja tõendite väljastamine, toimub AINULT etteregistreerimisega telefonil 6072 100 või e-mailiga aadressil kuusalutk@gmail.com .
Korduvad retseptid väljastame üldjuhul 3 tööpäeva jooksul ETTETELLIMISEL.
Töövõimetuslehe avamiseks palun võtke ühendust haigestumise esimesel päeval, tagantjärele haiguslehte vormistada ei ole võimalik.
Seoses mootorsõidukijuhi tervisetõendi vormistamise korra muutumisega, palume patsientidel pöörduda meie poole aegsasti, soovitavalt 3 kuud enne eelmise tõendi lõppemist, et vajadusel jõuaks teostada lisauuringuid.
Mootorsõidukijuhi tervisetõendi vormistamiseks on eelnevalt vajalik elektrooniliselt täita tervisedeklaratsioon aadressil digilugu.ee.

Eelmine artikkelViimikute tantsurühmal on uhiuued tanud
Järgmine artikkelKuusalu SK kergejõustiklased alustasid uut sisehooaega rekorditega