Kehra tehas hakkab tööle sel nädalal

1808

Esmaspäevast, 2. veebruarist on aasta lõpust sundpuhkusel olnud Kehra paberitehase töötajad taas ametis.

ASi Horizon juhatuse liige Aime-Kersti Kelder ütles Sõnumitoojale, et esialgu oli plaan hakata samal päeval masinaid nö üles soojendama, kuid see lükkus päeva võrra edasi. Kuna tehase käivitamine külmade ilmadega võtab aega vähemalt kolm päeva, võiks tootmine tema sõnul Kehras taas alata nädala teises pooles.

Tellimused on Horizoni juhatuse liikme kinnitusel olemas enam-vähem kaheks kuuks. See on Aime-Kersti Kelderi hinnangul normaalne, täismahus tellimusi pole paberitööstuses tavaliselt pikemaks kui 60-90 päevaks.

„Meil pole kunagi olnud ette aastatellimuste mahtu, vastasel korral poleks meil vaja seitsmeliikmelist müügitiimi. Teiseks – tänases olukorras ei sõlmi keegi kellegagi aastaseid tarnelepinguid. Isegi juhul, kui üks ja teine alltarnija ütlevad, et tellivad meilt aastakoguse, siis nii pikki lepinguid ei tehta, kuna hinnad langevad pidevalt,“ selgitas ta.

Aime-Kersti Kelderi kinnitusel pole ükski suurtarnija – Eesti Gaas, Eesti Energia, RMK – teinud takistusi paberitehase töö jätkamiseks.

„Oleme neile küll võlgu, kuid suhted on väga head. Vähendame oma kohustusi nende ees ning arvestades, mis toimub majanduses ümberringi, on iga klient väärtuslik,“ märkis ta.

Juhatuse liikme sõnul vähendati tänu detsembris toimunud tootmisele kõiki võlgu ning hoolimata halvast aastast vähenesid 2008. aastal Horizoni võlad kümnete miljonite kroonide võrra.

„Vaatamata rasketele tingimustele oleme kasumis. Kuigi tehas seisis novembris ning detsembris töötasime ühe nädala vähem, oli meie toodangu kogumaht võrreldes 2007. aastaga vaid 200 tonni väiksem,“ rääkis Aime-Kersti Kelder.

Kokku toodab Kehra tehas umbes 5000 tonni paberit kuus

Eelmine artikkelLoksa linn maksab KOIT kava kohtuvaidluses pool finantseksperdi tasust
Järgmine artikkelSANDRA NURMSALU Alaverest laulab Eesti Laulu finaalis