SANDER PIIBEMANN on kasvatanud Kuusalu Kalevi sajaliikmeliseks

3284
SANDER PIIBEMANN: „Kui oleks suurem spordikeskus, poleks mingi probleem võtta Kuusalu Kalevi jalgpallitrennidesse üle paarisaja lapse.“

„Praegustesse treeningrühmadesse võtame lapsi juurde, aga noorematele uut rühma teha on keerukas,“ tõdeb jalgpalliklubi Kuusalu Kalev juht SANDER PIIBEMANN.

Kuusalu Kalev tähendas veel mõni aasta tagasi jalgpallinaiskonda, mille treener oli Sander Piibemann. Samanimeline klubi loodi oktoobris 2010 ning novembris 2011 alustati algklassilaste treeningrühmaga.
Kolme aastaga on treening­gruppe juurde tulnud, nooremad mängijad on 6aastased lasteaialapsed. Nõudlus on suur, praegugi tahetakse uusi lasteaialapsi treeningusse tuua, ent sel sügisel ei ole klubi juhi sõnul uue rühma avamine võimalik – Kuusalu spordikeskuses ei ole vabu ruume.
Treeningrühmi on praegu 6. Naiskonda ja tüdrukute gruppi treenib Sander Piibemann, lasteaialaste kaheks jagatud rühma Katrina Narusk, nooremate koolipoiste treener on Markus Sisas ning vanemate poiste treener Kristo Valdna.
Kokku on trennides sadakond noort, täpset arvu pole sügisel võimalik öelda, kuna mängijaid liitub veel. Järjepidevust ei saa katkestada, uuel aastal tuleb taas rühm avada, tõdeb klubi juht.
Jalgpall on populaarne, lastele meeldib tema hinnangul ilmselt ka see, et kõik saavad võistlustel platsile mängima. Olulisemaks peetakse osalemist ja mängutahet, mitte Eesti meistrivõistluste tulemusi oma vanuseklassis.
Suur tugi on ka laste vanemate tähelepanu ja abi, paljud käivad võistlustele kaasa elamas ning aitavad varustuse hankimisel.
Sander Piibemann: „Võtame kõik huvilised vastu, valikut ei tee. Mõnigi leiab alles mängides enesekindluse ning näha on, kuidas arenetakse mäng mängu järel. Meie eesmärk ei ole luua tippvõistkondi, vaid anda võimalus tegeleda jalgpalliga.“
Lapsevanematelt saadav klubimaks kulub transpordiks, treeningvahenditeks ja võistluste osalustasudeks.  Kuusalu valla toetusest makstakse treeneritele töötasu. Sander Piibemann teeb treeneritööd vabatahtlikkuse alusel, enda treeneritasu jagab teistele juhendajatele. Ta kommenteerib, et need summad on väikesed ning treeneritel kulub palju aega võistlustel käimiseks, treeningute ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks.
Palgaline töökoht on Sander Piibemannil IT-firmas Iglu, kus ta on tarkvaratestija. Kuigi ta elab endiselt Loksal, on hakanud mõtlema uue elukoha otsimisele Kuusalu kanti – oleks Tallinnale lähemal ning saaks kiiremini trennidesse.
Kuusalu vallavalitsuse kohta märgib ta, et tegi ettepaneku hakata EASilt taotlema kolme alevikku, Kuusallu, Kolka ja Kiidu, kunstmuruväljakuid: „See mõte võeti vallamajas hästi vastu, praegu otsime sobivaid maid ja vaatame, kuidas neid saaks kasutada. Projekti kirjutab meie klubi lapsevanem Kristi Viltrop.“
Valla spordipoliitika suhtes on Sander Piibemann kriitiline: „Kõige suurem probleem on spordi rahastamisega. Klubid on omavahel konkurendid, üritatakse teha nii, et teised saaksid vähem  raha. Põhipõhjus on selles, et spordile antakse liiga vähe toetust. Viimastel aastatel on jagatud klubidele kokku 50 000 eurot, kuid võiks olla poole rohkem. Ei või öelda, et Kuusalu vald oleks spordivaenulik, aga suhtumine on ebavõrdne – kunstide kooli õpetajad ei pea käima kauplemas, et saada rahastust. Kui on lapsi, kes on spordist huvitatud, siis ei tohiks seda pidurdada. Pea­asi on, et nad tulevad kodudest arvutite tagant välja. Tundub, et vallavalitsus ei saa päris hästi aru, kui palju on vallas sportijaid.“
Kuusalu valla külade
jalgpalliturniir
Ülemöödunud pühapäeval, 14. septembril korraldas Kuusalu Kalev eesotsas Sander Piibemanni ja Andres Kaarmanniga teist korda Kuusalu valla külade jalgpalliturniiri.
Osales 16 võistkonda, neist 14 Kuusalu valla küladest, külalistiimid olid Loksalt ja Raasikult. Kuusalust, Kolgast ja Kiiust oli mitu võistkonda, küladest olid esindatud Kolgaküla, Kuusalu küla, Kaberla, Viinistu, Vihasoo. Ühte tiimi võis registreerida kuni 12 mängijat, koos väravavahiga oli platsil 7 jalgpallurit. Et taset ühtlustada, pidi igas võistkonnas olema platsil kas kuni 14aastane noor, naispallur või seeniormängija, kel vanust üle 50 aasta.
Võitis FC Raasiku Joker. Teise koha sai Kolgaküla Liiga: Aap Allmägi, Janno Roopa, Andri Jõema, Toomas Kurg, Oliver Raudsepp, Silver Raudsepp, Pent Paalberg, Karl Tšernjavski, Aarne Idavain.
Kolmandaks tulnud tiimis Tühikargajad mängisid Märt Manitski, Andrus Olt, Mihkel Adler, Jaanus Metsar, Asko Külmsaar, Ott Riiel, Ergo Teino, Juhan Toompuu, Getter Külmsaar, Eeva-Maria Jõesalu, Allar Pärn.
Sander Piibemann: „Tunda oli, et turniirile tuldi jalgpallimängu fännama, mitte iga hinna eest võitma. Kolmanda-neljanda koha mängus pandi ka 8aastane tüdruk väljakule. Noored olid tublid, Pärispea 8aastane jalgpallur Tristan Pajo lõi kolm väravat.“
Auhinnad olid korraldajate endi tehtud, nagu ka mullu – puualusele kinnitatud ja kuldseks värvitud vanad jalkatossud, pallid ja kindad.

Eelmine artikkelVolikogu soovib Kehrasse riigigümnaasiumi
Järgmine artikkelHarju-Jaani koguduse uus õpetaja JAAN NUGA: „Ümberringi on abivalmis inimesed.“