Kiiu lasteaia nimekonkursile 4 ettepanekut

850

Kuusalu vallavalitsus ootab veel ideid, konkurssi pole lukku pandud.

Kuusalu vallavalitsuse korraldatud nimekonkursile esitati täht­ajaks neli nimevarianti koos selgitavate lugudega.

Kuusalu vallaarhitekt Tiina Skolimowski ütles, et konkurss on jätkuvalt avatud, kui kellelgi tekib veel hea mõte, palutakse sellest lähiajal teada anda: „Täname aktiivseid osavõtjaid!“

Et ideid ärgitada, avaldame senised ettepanekud. Autorite nimesid esialgu ei avalda.

1. Kiigepõnn. Autor on selgitusse kirjutanud, et Kiiu uue lasteaia ehitamiseks valiti projekt „Kiik“, lasteaiakasvandikud võiksid olla Kiigepõnnid: „Ei ole vast ühtegi last, kes kiikumisest lugu ei peaks.“

2. Mutionu lasteaed. Nime toetavas loos on soovitatud kujundada lasteaia õu muti metroona, iga rühma katusealune või mängukoht oleks sobiva nimega peatus. Rühmade nimed võiksid olla tuntud mutionu-laulu tegelased: karu, põder, jänes, rebane, siil, vares, harakas, kull, kaaren. Lasteaia avamispeo võiks teha mutionu peona. Sõna „mutt“ saaks kasutada ka teisiti – igal rühmal võiks olla oma vanaema ehk muinasjutumutt.

3. KIKU. Lahtiseletatult Kiius asuv (KI), mille omanik on Kuusalu vald (KU). KIKU on autori selgitusel ka sümboolne nimi, kui alguses tulevad lastele suhu esimesed hambad ehk kikud, siis kooliminekueas need vahetuvad, lasteaiast lahkudes jätavad lapsed hüvasti ka kikudega. „Oleks mõnus, kui lapsel säiliks aga naljahammas. Kiku nimetust annab lasteaia õppekavas siduda laulude, luuletuste, terviseõpetusega,“ kirjutab ettepaneku tegija.

4. Kiiu kiik. Ettepanek on saadetud Soomest, Sipoo vallast. Lähtutud on samuti lasteaia projektist. Logo võiks olla puidust kiik.

Eelmine artikkelLeiti mehe surnukeha
Järgmine artikkelAasta ema MARGIT AMER Loksalt: „Selle tiitli jaoks pidasin end nooreks.“