Rummu mahasõit Kiiu lähedal suletakse

1500

Seoses teeremondiga Tallinna-Narva maanteel Kiiu viadukti juures suletakse Saunja-Rummu Kuusalu poolne mahasõit.

Kuusalu valla tellitud koolibuss keeras Saunja külasse teelt, mis ristub Tallinna-Narva maanteega veidi pärast Kiiu viadukti. Kuna seoses teeremondiga jääb mahasõit suletuks, tuleb bussil sõita sealt 2 kilomeetrit edasi Kodasoo poole, seal pöörata tagasi ja läbida uuesti 2 kilomeetrit. Buss sõidab koolilastega hommikul ja õhtul,  päevas pikeneb sõit kokku 8 kilomeetri võrra.
Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar ütles, et seetõttu on muudetud firmaga Tektoon-A sõlmitud lepingut, vald hakkab lisakilomeetrite eest juurde maksma, mahasõidu sulgemise tõttu läheb õpilaste liin vallale 2380 euro võrra kallimaks.
Abivallavanem tõdes, et kahe viadukti vahel peaksid olema kogujateed, kuid Saunja pool seda pole, teisel pool Tallinna-Narva maanteed on Vana-Narva maantee, mis täidab kogujatee rolli.
Nelja kilomeetri võrra pikemaks läheb sõit Kuusallu ka kinnipandud mahasõitu kasutanud majapidamistel. Ühes neist elab Kuusalu kooli õpetaja Jüri Rebane, kes on käinud suletud mahasõidu asjus rääkimas vallamajas ja saatnud kirju maanteeametile.
Maanteeameti Põhja regiooni liikluskorralduse peaspetsialist Jaan Saia selgitas Sõnumitoojale, et tegu on ohtliku tagasipöördega, mis suleti eelkõige seda kasutanud inimeste ohutuse tagamiseks: „Sealkandis sõidab Tallinna-Narva maanteel keskmiselt 10 000 masinat ööpäevas. Kui soovitakse remonditud teelõigul piirkiirust tõsta, tuleb mahasõit sulgeda. Tallinna-Narva on põhimaantee, mille ülesanne on tagada ühendus linnade vahel. Ei pea saama igalt poolt peale ega maha sõita. Sealkandis on vallateedest päris hea võrk olemas. Meie liiklustihedus kasvab, paratamatult peame põhimaanteele tegema samasuguseid lahendusi, kui on näiteks me põhjanaabritel Soomes. Seal on Helsingist Tampere poole suunduval teel mahasõidud 4,5-7 kilomeetriste vahedega. Püüdleme Euroopasse ja peame arvestama liiklus­ohutuse nõuetega.“
Jaan Saia lisas, et maanteeamet töötab liiklejate ohutuse tagamiseks kahe uue viadukti ehk kahetasandilise ristmiku projektiga: Jõelähtme kiriku ümbruse ning Loksa ristmiku tagasipöörete asendamiseks. Millal neid ehitama hakatakse, ei ole veel teada.

Eelmine artikkelSõnumitooja 30. septembril
Järgmine artikkelAnija vallavalitsusest koondatakse mitu töötajat