Roolijoodik sõitis puruks Kuusalu konstaabli tööauto

1019

Konstaabel ELBE KUUSPALU ametiauto on remondis, politseinik ise viga ei saanud.

Reede, 27. novembri hilis­õhtul märkas Ida-Harju politseiosakonna patrull Liiapeksi-Loksa maanteel Kolgakülas sõiduautot Audi A4, mille liikumine tekitas kahtluse, et juht võib olla joobes. Kui patrull nõudis auto peatumist, kihutas juht politseinike eest minema. Patrull järgnes talle.

Kolgaküla mäe juures sõitis politseinike eest põgenenud masin otsa Loksa poolt tulnud politseivärvides Ford Mondeole, mida juhis Kuusalu valla konstaabel Elbe Kuuspalu. Purjus autojuht oli juhilubadeta 26-aastane Jaanus, keda on korduvalt varem karistatud liikluseeskirjade tõsiste rikkumiste eest.

Kiirabi viis nii politseiniku kui ka joobnud autojuhi arstlikku kontrolli, mõlemad lubati pärast seda koju.

Elbe Kuuspalu rääkis, et tema eesmärk oli hoida ära purjuspäi kihutanud juhi jõudmine Kotka teeristi või Loksale, kus reede õhtuti on palju jalgsi liikujaid. Ta seisis Loksa poolt tulnuna oma sõidureas, pidurid peal, et kohe keerata ringi ja ka järele sõita. Kuid eessõitnud masin kaotas juhitavuse ning põrkas vastu tema autot.

Töömasinata ta pole, kannatada saanud ametiauto remondi ajal kasutab teisi politseiautosid.

„Käisin tööl nii laupäeva kui ka pühapäeva öösel.Möödunud nädalavahetusel võtsime autoroolist mitu purjus juhti. Reedel pidas patrull Loksa teel kinni ka teise joobes juhi. Pühapäeva õhtul tabasime Loksa-Liiapeksi teel purjus autojuhi ning esmaspäeva hommikul enne kella kümmet, kui sõitsin Kuusallu vastuvõtule, sattusime jällegi  joobnud juhile,” jutustas konstaabel.

Ta arvas, et vist mõjus täiskuu. Ka varem on ta tähele pannud, et sel ajal ollakse liikluses pöörasemad.
Konstaabel soovitas kõigil olla täiskuu ajal liigeldes ettevaatlikum, teedel võib sõita ohtlikke autojuhte.

Eelmine artikkelArukülas löödi meest
Järgmine artikkelAnija vald teeb suurtele peredele taas jõulukingid