Aruküla noortepargile kogutakse telereklaamiga raha

893

Reklaamklippi näidatakse Kanal 2s ja TV3s 1.-27. detsembrini.

Novembri alguses toimunud Minu Eesti mõttetalgute eestvedajate kokkutulekul said kõik osalejad anda hindeid projektidele, mis nende arvates sobivad EMT toetuskampaaniasse „Toeta head Eesti algatust“. 101 toetusankeedi põhjal valiti välja neli projekti, millele reklaami­agentuur Division tegi EMT toetusel reklaamklipid. Nende nelja hulgas on ka Aruküla noortepargi projekt.

Minu Eesti mõttetalgutel osalenud Raasiku valla noorte idee on rajada Arukülla noortepark, kus valla noored saaksid veeta vaba aega ja omavahel tutvuda. Seal oleks võimalik korraldada väliüritusi. Parki on plaanis ehitada lauad ja pingid, katusealune, väligrill, külakiik jm. Pargi rajamisse on kavas kaasata noori, nii haljastustöödel kui ka tellitud valmisdetailide kokkupanemisel. Raha on tarvis pinkide, laudade, prügikastide, katusealuse jm detailide ostmiseks. Noortepark oleks üks osa kaheosalisest kompleksist. Teine osa on noortepargi kõrvale rajatav skeitpark.

Projekti esimene osa ehk noortepargi rajamine läheb maksma umbes 100 000 krooni. Kaspar Aren avaldas lootust, et reklaamikampaaniaga kogutakse vajaminev summa kokku, siis oleks võimalik kevadel noortepargi rajamist alustada.

Minu Eesti kommunikatsioonitoimkonna juht Anneli Ohvril selgitas, et projektide taotlused saatsid nende eestvedajad. Kokku laekus paarkümmend sooviavaldust. Ta rõõmustas, et nelja väljavalitu hulgas on Aruküla noortepargi projekt.

„See kuulus ka minu lemmikute hulka. Just seetõttu, et noored on valmis ise käed külge lööma ja ehitama. Noorte ettevõtlikkust peab toetama,“ lausus ta.

Reklaame neljale projektile näidatakse kahes telekanalis 27. detsembrini. Igal projektil on oma kood ning neile on võimalik raha annetada 10-kroonise SMSiga: „Eesmärk ongi koguda projektide elluviimiseks raha, kuid kindlasti aitab reklaamikampaania kaasa ka ettevõtmiste teadvustamisele, see omakorda peaks aitama leida sobilikke partnereid projekti teostamiseks.“

Projekti eestvedaja Kaspar Aren ütles Sõnumitoojale, et reklaamklipp tehti valmis reklaamiagentuuri stuudios. Kohal olid kõigi nelja väljavalitud projekti juhid, igaüks neist rääkis kaamera ees enda ideest – mida on plaanis teha ning miks seda on vaja.

„Mul oli käes valge paberileht, sinna monteeritakse peale video,“ sõnas ta.

Peale nelja projekti, mida tutvustatakse telereklaami kaudu, saavad inimesed EMT kaudu ehk SMSi saatmisega toetada veel seitset projekti. Nende hulgas on ka Anija valla Lilli külla seltsimaja ja spordihoone rajamine.