Aegviidu vallavanema RIIVO NOORE poolt hääletas valimistel 208 inimest.
RIIVO NOOR, äsjastel valimistel hääletasid Teie poolt ligi pooled Aegviidus valimas käinud inimestest. Kas see oli ootuspärane tulemus?
„See oli väga suur üllatus. Miks sain nii suure toetuse, peab küsima rahvalt. Mina olen lihtsalt püüdnud oma tööd hästi teha. Olen ka pärast valimisi saanud palju positiivset tagasisidet – inimesed helistavad ja kirjutavad, et õnnitleda.“
Kuidas Te üldse vallajuhtimise juurde sattusite?
„Aegviidu volikogus olin mitmes koosseisus. Ka neli aastat tagasi valiti mind volikokku, kuid osalesin vallavanema konkursil ja valiti vallavanemaks. Varem olin ettevõtja, olen tegelenud kullaga, metsaga, sepistega, palkmajadega. Paar-kolm aastat oli mul sepaäri, mul on siiani töökorras sepikoda – minu kolmas pensionisammas.
Olen Aegviidus sündinud ja kasvanud, pärast kohaliku kooli lõpetamist õppisin Tallinnas kutsekoolis metallide töötlemist. Seejärel olin kolm aastat Soomes, kus tegin ka kullasepatööd. Hariduselt olen finantsjuhtimise magister, olen lõpetanud Mainori ettevõtluskõrgkooli.“
Mis tundega Te valimistele vastu läksite teades, et nendega kaob Aegviidu vald?
„Kõhklusi ja ebakindlust on siiani, sest situatsioon on uus kogu Aegviidu jaoks, nii meile kui allasutuste juhtidele ja töötajatele. Seni oli vallavalitsus siinsamas, oleme saanud igapäevaselt suhelda, nüüd seda enam pole. Usun siiski, et kõik laabub, eeltööd on ju tehtud palju, ühinemispõhimõtted ning ühinemisleping põhjalikult läbi arutatud.
Kuid inimeste hirme lihtsalt jutuga kaotada pole võimalik. Seda näitab tulevik, kuidas ollakse rahul.“
Miks ei tehtud valimisteks Aegviitu eraldi valimisringkonda, et kindlustada sealsete inimeste pääsemine uude volikokku?
„Korraks oli see mõte, kuid kuulasime neid, kes on juba ühinenud ning ka oma väga head ja pädevat ühinemisnõustajat Kadri Tillemanni. Seetõttu sai tehtud otsus, et kogu Anija vald on üks ringkond. Arvan, et see oli õige otsus.“
Te leiate, et Aegviidu hääl on uues volikogus piisavalt esindatud?
„Jah, kui tulemusi vaadata, siis paremat ei saakski tahta. Praegu on meid volikogus kaks – Ranno Soots ja mina, kuid asendusliikmena tuleb volikokku tõenäoliselt ka Toomas Tõnise.“
Miks kandideerisite just valimisliidu Anija-Aegviidu Ühendus nimekirjas?
„Tuli ka teisi pakkumisi, kuid minu meelest ei sobi parteid ja kohalikud omavalitsused kokku. Kohalikus volikogus on inimesed, kes ajavad kohapealset asja – edendavad ühte paikkonda, valda. Kui nad on selleks valitud, siis mis tähtsust on, millisesse erakonda kuuluvad. Las parteid viivad oma programme ellu riigi tasandil riigikogus ning vallavolikogus otsustame ise kohalikke asju. Sellepärast ei taha ma kandideerida ühegi partei nimekirjas, pole ka parteisse kunagi kuulunud.“
Mis tõi Teie arvates Anija-Aegviidu Ühendusele valimisvõidu?
„Meie nimekirjas oli kaks vallavanemat. Vallavanemad on ikka rohkem niiöelda pildil, kuigi minu meelest omistavad valijad meile natuke liiga suuri teeneid. Lihtsalt enda kohta ütlen, et vallavanema roll on pisut ülehinnatud, üksi ei tee midagi, see on kogu vallavalitsuse meeskonnatöö. Ka Aegviidu valda on väga palju rikastanud europrojektide rahad. Kui arvestada eelarvevälist lisaraha ühe elaniku kohta, siis usun, et Aegviidu on Eestis üks esimesi. See pole kindlasti vallavanema, vaid kogu vallavalitsuse teene.“
Kas on tõsi, et volikokku Te ei jää ning Teist saab Anija abivallavanem?
„Selline idee on, kuid eks see selgub varsti ning kõigepealt tuleb vallavanem ametisse valida. Aga ei salga, et abivallavanema tööd tahan teha küll. Mul on majandusalal päris palju mõtteid, alates korraldatud jäätmeveost ja lõpetades tänavavalgustusprojektidega. Tuleb mõelda majanduslikult, milleks on mõistlik toetusraha taotleda, milleks mitte. Kui räägin Aegviidu näitel, siis tänavusse tänavavalgustuse meetmesse ei tasunud vallal projekti esitada. Pole mõtet raha lihtsalt niisama millessegi matta üksnes sellepärast, et siis saame kusagilt juurde.“