REELIKA TRAKS ja KASPAR KARUMAA Arukülast lähevad võistlustantsu MMile

6128
Stuudio FLEX treener JÖRGEN KAPP, tantsijad KASPAR KARUMAA, RAINER SAAREM, JAREK TOIGER, REELIKA TRAKS, ANNA-LIINA AHUSALU, NELE-NATALY METSIS ja treener MARI PIKSAR. Foto Evelin Lillepuu

REELIKA TRAKS võistleb koos JAREK TOIGERIGA oktoobris standardtantsude MMil Moskvas, KASPAR KARUMAA ja ta partner NELE-NATALY METSIS ladina-ameerika tantsudes juulis Hiinas.

Aruküla põhikooli 8. klassi õpilased Reelika Traks, Anna-Liina Ahusalu ja Rainer Saarem ning 9. klassist Kaspar Karumaa on Tallinna tantsustuudio FLEX võistlustantsijad. Tänu headele tulemustele on Aruküla kooli kõik neli võistlustantsijat Eesti koondise liikmed nii standard- kui ladina-ameerika tantsudes.
Nende treenerid on endised tipptantsijad Jörgen Kapp ja Mari Piksar.

23. veebruaril toimusid Eesti meistrivõistlused ladina-ameerika tantsudes. Juunior II vanusegrupp, kuhu kuuluvad  14-15-aastased tantsijad, tantsis sel päeval standardtantse.
Reelika Traks ja ta partner Jarek Toiger Sakust saavutasid juunior II vanusegrupis standardtantsudes hõbemedali. Paar sõidab oktoobris Eestit esindama maailmameistrivõistlustele Moskvasse.

Tantsupaar Rainer Saarem-Anna-Liina Ahusalu võistles end standardtantsudes 5. kohale.

Kaspar Karumaa ja partner Nele-Nataly Metsis Pärnust tantsisid hõbemedalitele ladina-ameerika tantsudes noorte vanusegrupis, kus võistlevad 16-18aastased. Nad esindavad Eestit juulis Hiinas toimuval MMil.

Võistlustantsu MMil saavad sportlased osaleda alates juunior II vanusegrupist. Igat riiki esindavad kuld- ja hõbemedalistid.

26. jaanuaril toimusid Eesti meistrivõistlused standardtantsudes. Juunior II vanusegrupis saavutasid ladina-ameerika tantsudes Jarek Toiger-Reelika Traks 4. koha ning Rainer Saarem-Anna-Liina Ahusalu 6. koha.

Noorte vanusegrupp tantsis standardtantse, Kaspar Karumaa ja Nele-Mataly Metsis saavutasid 4. koha.

Tantsuklubi FLEX juhatuse liige Mare Sivertsson kiidab Aruküla kooli tublisid tantsijaid: „Treeningud toimuvad viis korda nädalas ja turniirideks ettevalmistumisel tihti ka nädalavahetustel. Treeneritel, Jörgen Kappil ja Mari Piksaril on noorte sportlaste kohta öelda vaid kiidusõnu, sest nad on väga pühendunud ja töökad, nende treeningkoormused on suured.“

Aruküla edukad võistlustantsijad on välja kasvanud Kehra tantsuklubist Figuret, kus neid juhendas Heret Ameljušenko. Klubi asutas Raasiku valda eraldi treeningrühmad. Reelika Traks ja Rainer Saarem alustasid 7aastaselt tantsimisega Raasikul. Paar aastat hiljem avati Arukülas rühm ja siis hakkasid tantsima ka Anna-Liina Ahusalu ja Kaspar Karumaa. Reelika Traksi partner Jarek Toiger sõitis mõnda aega Sakust Arukülla treeningutele.

Tantsustuudio FLEX on loodud 2010. aastal. Heret Ameljušenko soovitas lootustandvamatel õpilastel võtta sealt lisatunde, et saaksid näha endast vanemate ja tugevamate paaride tantsu. Nüüdseks on tantsijad läinud üle FLEXi.

Reelika Traksi ema Piret Elm: „Suur tänu Heret Ameljušenkole, kes pani me väikesed lapsed tantsima, arendas neid ja suunas edasi. Vaatamata päris suurele koormusele, sõita igal koolipäeval bussi või rongiga linna ja tagasi, on lapsed tantsimisest huvitatud ning tahavad trennis käia. Suuremate võistluste eel on treeningud ka nädalavahetustel. Kui ühistransporti sobival ajal ei lähe, aitavad neid linna sõidutada vanemad.“

Tuleval nädalavahetusel võistlevad Aruküla noored Eesti koondisega Soomes Helsingis Finlandia Openil.

16. märtsil võistlevad nad Kiilis, kus toimuvad Eesti meistrivõistlused 10-tantsus.

Eelmine artikkelAnija valla eramus toimus vargus
Järgmine artikkelRaasiku valla küladepäeval tutvustati koostöö- ja rahastusvõimalusi