Aruküla isetegevuslased pidasid „Tootsi pulma“

3354

Aruküla kultuuriseltsi taidlejate peo teema oli „Eesti film 100“.


SANDER KRUUS ja KARIN REISKA mängisid pruutpaari – Tootsi ja Teelet.

Möödunud reede õhtul kogunesid Aruküla kultuuriseltsi parketisaali selle maja isetegevuslased, et pidada eesti filmi teemalist pidu. Lauad kaeti endi kaasa võetud hea-paremaga, iga laudkond oli ette valmistanud etteaste.

Külalisesinejana oli kohale tulnud Pikavere kapell Oma Asi, kes mängis filmidest tuntuks saanud meloodiaid. Pidu lõppes seltskondlike mängudega ja tantsudega. Esindatud olid peaaegu kõik kultuuriseltsi taidlejate ringid, puudusid vaid fotograafid, seltskonnatantsijad ja üks rahvatantsurühm, kes olid oma seltsi esindamas mujal.

Peo juhatas sisse Aruküla noortekoor, kes esitas ühe laulu ning publik pidi ära tundma, millisest eesti mängufilmist on see pärit. Lugu oli filmist „Mehed ei nuta.“

Järgmisena etteaste teinud kapell Arutäht kandis ette popurrii  tuntumast eesti filmimuusikast – „Suvi“, „Duett-duell“, „Keskea rõõmud“.

Naistantsurühm Marike esitas sketši filmist „Siin me oleme“. Tuttavad tsitaadid nagu: „Kuidas sa, lilleke, seie sattusid?“, kutsusid saalis esile naeru. Suure aplausi pälvis Piret Veski ja Sirli Leoki tantsitud „Tagametsa tango“.

Nukustuudio Äpunäpp ja meestelaulu seltsi Lüü-Türr liikmed palusid kogu publiku teatrisaali, kus esmalt näidati dokumentaalfilmi, kuidas Lüü-Türri mehed laulavad Tallinna bussijaamas, trollis ja Ülemiste kaubanduskeskuses. Seejärel algas Oscari-gala.

Gala jaoks olid Äpunäpu näitlejad lavastanud sketšid tuntumatest Eesti mängufilmidest: „Nukitsamees“, „Suvi“, „Kevade“, „Viimne reliikvia“, „Siin me oleme“, „Malev“, „Nipernaadi“, „Põdra kuningriik“. Oscarid anti välja viies kategoorias – parim küsimus, sõim, haigus, armastusavaldus ja elufilosoofia.

Viimasena astusid üles segakoor Spunk ja näitering Diletant, kes olid oma eeskavaks valinud Tootsi pulma filmist „Suvi“. Pruutpaari, Tootsi ja Teelet, mängisid Sander Kruus ja Karin Reiska. Pulma juhatas sisse „Kui mina alles noor veel olin“, mida lauldi üheskoos. Kohal olid ka vana apteeker oma elutarga kõnega ja Peeter Aatoneni mängitud Kiir, kes lõhkus sahvris nõusid, seejärel tormas „Kibe, kibe!“ hüüdes peoliste sekka ja viimaks sättis end pulmapildil esiritta.

Pärast etteastet tunnistasid mõnedki samas lauas viibinud, et ei olnud teadlikud kogu etteaste stsenaariumist ja kui kõrvalruumis nõusid kolistati, pani see võpatama.

Peolised kiitsid, et sketš oli toredasti välja mõeldud ja iga saalisolnu sai end tunda nagu pulmakülaline.

Kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas rääkis, et seekordset pidu võib nimetada 19. oktoobri peaprooviks, mil selts tähistab oma 15. sünnipäeva: „Kavas on sisustada kogu päev isetegevuslaste pakutud tegevustega. Iga huvirühm saab umbes tunnise võimaluse midagi korraldada. Kesköö paiku võiks olla tants, varavalges filmifestival ja vastu hommikut teatriringi esietendus. Järgmisel päeval saab siis otse valima minna.“

Eelmine artikkelAnija valla eramus toimus vargus
Järgmine artikkelRaasiku valla küladepäeval tutvustati koostöö- ja rahastusvõimalusi