Raven langetas Arukülas toasooja hinda

1316

Jaanuarikuus langes Arukülas kütte hind ning see võib veel langeda.
Varasema 1111 krooni asemel maksab küte Aruküla kortermajade elanikele ning vallavalitsusele, koolile ja lasteaiale nüüd koos käibemaksuga 1040 krooni MWh. OÜ Raven tegevjuhi Tiit Reederi sõnul olid elanike jaanuarikuu arved seetõttu keskmiselt 100-200 krooni väiksemad.

Ta selgitas, et soojusenergia müügihinda oli võimalik langetada seoses soojatootmiseks tarbitava kütusehinna odavnemisega. Aruküla katlamaja köetakse põlevkiviõliga. Selle hind on Tiit Reederi hinnangul suhteliselt vähe muutunud, kuid kasutusele võeti selle kehvema kvaliteediga fraktsioon, mida kulub küll rohkem, kuid kokkuvõttes tuleb odavam.

„Eelmisel suvel läks see õli, mida varem kasutasime, väga kalliks. Siis pakuti ühte odavamat varianti, mis sisaldab erinevaid jääke ning on plahvatusohtlikum. Mõtlesime, et mõned katlamajad kasutavad seda ning ega meil muud varianti polnud, kui katsetada, muidu oleks soojahind läinud väga kõrgeks. Kuigi meie katlad on projekteeritud parema kütuse jaoks, selgus, et seda kõlbab kasutada küll,“ sõnas ta.

Nüüdseks on saadud tasa eelmisel aastal tõusnud aktsiisimaks, mida möödunud kütteperioodil hinna sisse kalkuleerida ei osatud, ning seetõttu oli võimalik soojahinda alandada. Kui ka edaspidi on võimalik kasutada odavamat põlevkiviõli, võib toasooja hind Arukülas veelgi alaneda.

„Praegu seda veel öelda ei oska, see selgub kuu lõpuks,“ ütles Tiit Reeder.

Tänu eelmisel aastal renoveeritud soojasõlmedele on Arukülas võimalik nüüd iga kortermaja toasooja eraldi täpselt reguleerida: „Varasematel aastatel võis mõnes kohas olla ülekütmist, nüüd enam mitte. Oleme majades otsinud üles ka mittetöötavate püstikute vigu ja saanud selle abil soojaks nii mõnedki radiaatorid.“

Raveni juht kinnitas, et tänu sellele on mitmed majapidamised viimastel aastatel tulnud tsentraalküttesse tagasi.

„Kõik, kes kunagi ühiskatlamaja soojast loobusid, ei teinud seda selleks, et odavamalt saada. Paljudel oli põhjus, et radiaatorid ei läinud soojaks. Viimati ehitatud keskküttesüsteemide regulaarkraanid olid vales asendis. Sellega tuli lihtsalt tegelda ning oleme teinud nii palju, kui võimalik,“ lausus ta.

Mõne kortermaja ühistu on koos otsustanud, et kõik kaugküttest loobunud korterid peavad tsentraalküttele tagasi minema. Tiit Reeder märkis – kui mõni korter on tsentraalküttest loobunud, viib see kogu süsteemi tasakaalust välja. Raven ise pani kahe maja keskmistele püstikutele tasakaalustusventiilid ning pärast seda hakkas toasoe paremini maja otsmistesse korteritesse jõudma: „Inimesed sellesse ei uskunud, kuid tegime ära ning see andis efekti küll.“

Eelmine artikkelKehra tehas hakkab tööle sel nädalal
Järgmine artikkelRaasiku valla konstaabel hakkab koerteomanike karistusi karmistama