
Rannajalgpalli saab Eesti ilmaga RAGNAR RUMP harjutada neli kuud aastas. Muul ajal tegeleb teiste spordialadega.
Rannajalgpalli uudistes käib sageli läbi nimi Ragnar Rump, hüüdnimega Raku. Aruküla jalgpallihuvilisest Eesti koondise rannajalgpalluriks kasvanud sportlane on mitmel aastal pärjatud parima väravaküti tiitliga.
Septembris lõppes rannajalgpalli Euroliiga turniir. Eesti meeskond kaotas finaalis Türgile ning jäädi kõrvale A-divisjonist.
Ragnar Rump sõnas, et A-divisjoni tõusmine oli küll eesmärk, kuid emotsioon on positiivne: „Veidi jäi kripeldama, kuid mängisime hästi ning Türgi oli finaalis aktiivsem ja ohtlikum.”
Koondis alustas ettevalmistust aasta alguses: „Hoolimata sellest, et koondises mõned uued mängijad, suutsime leida ühise hingamise, mis finaali viis. Tegu oli individuaalselt minu ühe parima turniiriga.”
Rannajalgpalliga puutus ta esimest korda kokku üle 10 aasta tagasi: „Mängisin noorteklassis jalgpalli ja suvel toimusid vahel trennid rannas. Siis oli see pigem hea vaheldus murujalgpallist. Tagasi mõeldes olid mõned rannatrennid juba toona mu praeguste meeskonnakaaslastega Peugeot’st. Mõned aastad hiljem tuli meile treeneriks Kert Haavistu, kes oli samal ajal Peugeot’ mängiv treener ning rannakoondise peatreener.”
2013. aastal läks Ragnar Rump vaatama rannajalgpalli meistriliiga esimest etappi. Seejärel kutsuti ta päevapealt rannajalgpalli esiliigasse TV6 eest mängima. Seal lõi ta 3 etapiga ligi 30 väravat. Teise poole hooajast mängis ta juba Peugeot’ ridades meistriliigas. Samal aastal tegi koondisedebüüdi. Samal ajal mängis ta saalijalgpalli meistriliigas ja koondises ning murujalgpalli Premium liigas Tallinna Kaleviga.
Ta rääkis, et kevadel hakkas rannajalgpalli igatsema: „Euroliiga turniir andis väga hea kogemuse, tahtsin tagasi minna. Õnneks sain Peugeot’ meeskonna survel eriloa liitumaks samal aastal rannajalgpalli meistriliigaga.”
Rannajalgpall võlus ta ära kiire mängurütmi, tehnilisuse ja akrobaatilisuse: „Enamik mänge toimub rannas päikese käes, taustaks mõnusa rütmiga muusika.”
Täismõõtmetes rannajalgpalli siseväljakut Eestis praegu pole, talvel on trennivõimalused piiratud. Aasta alguses käis koondis Nõos liivahallis footvolley’t ehk jalaga võrkpalli mängimas. Sagedasem alternatiiv talvel on aga futsal ehk saalijalgpall. Hiljuti valmis Tallinnas liivahall, kus vaid võrkpalliväljakud, kuid ka seal saab hakata koondis treenima.
Ragnar Rump tõdes, et viimastel aastatel on ta talvel tegelenud pigem töö või muude spordialadega – poks, jooga, pilates, akrobaatika, et parandada keha tunnetust ja võimet.
Mänguaega on tema sõnul piisavalt: „Meil on korralikult toimiv liiga, suvel paarkümmend mängu. Hooaeg on intensiivne, trennid meeskonna ja koondisega, lisaks individuaaltrennid, liigaetapid, turniirid. 2016. aasta suvel oli ainult kaks vaba nädalavahetust.”
Oma edu võtmeks peab ta keskendumist eri asjadele: „Tehnilistele elementidele panin rohkem rõhku eelmistel aastatel, sel aastal keskendusin rohkem löökidele. Püüan treeningusse siduda elemente, mis toetavad keha sooritusvõimet – hingamisharjutused, kergejõustiku elemendid, jooksmine suurtel kividel. Olen rakendanud üsna palju visualiseerimist, teinud palju sooritusi, mõttes keha kergelt kaasa liigutades. Keha ei saa aru, kas tegu on reaalsuse või väljamõeldisega, temas liiguvad impulsid samamoodi mõlemal juhul. See aga võimaldab treenida ka õhtuti voodis pikutades ning ühtlasi aitab energiat säästa.”
Kõige meeldejäävamaks võistluseks peab ta 2015. aastal Pärnus Euroliiga turniiri: „See on siiani peas kumisemas. Jõud ja energia, millega rahvas meid toetas, oli imeline. Olen väga tänulik, et olen eestlasena sellist toetust ja massi saanud palliplatsil kogeda. Ka hiljuti lõppenud Euroliiga finaal on väga positiivselt meelde jäänud, kuid seekord oli põhjus väga hea meeskonnavaim.”
Igal hooajal on koondisel 2-4 välisturniiri. Tänavu käidi treeninglaagris Hispaanias. Lisaks Euroliigas alagrupi turniir, kus edu korral on võimalus osaleda Euroliiga Promotional finaalis, üle kahe aasta toimub MM-valikturniir. Klubi edu korral on võimalus osaleda Meistrite liigas, kus Ragnar Rump on käinud 2015. ja 2016. aastal. Sihtkohad on olnud Hispaania, Itaalia, Venemaa, Serbia, Valgevene. Kõige rohkem on käidud Itaalias.
Kõige tugevam vastane on sportlase arvates Iraan, kes praegu maailma edetabelis kolmandal kohal: „Mängisime nendega 2015. aastal Valgevenes, kaotasime 3:10. Tingimused olid rasked – ligi 35 kraadi sooja ja meil oli üks vahetusmees vähem. See oli mu üks füüsilisemaid mänge, kus kohtunikud lubasid väga jõuliselt mängida.”

Ragnar Rump märkis, et edasise tugeva arengu hüvanguks oleks vaja kõrgemat taset, millest õppida: „Olen rahul, et arengukõver on ülespoole ja suutnud stabiilsust läbi hooaegade kasvatada. Oleme hakanud koondisega süstemaatiliselt trenni tegema just hooajavälisel ajal, mis on palju juurde andnud. Mõned kontaktid on mul olnud, kuid ühtegi välisklubi ma esindanud veel ei ole.”
Mõnda aega tagasi käis spordiuudistest läbi, et Ragnar Rumpi vastu on huvi tundnud Barcelona rannajalgpalliklubi. Sportlane lausus, et pidi tõesti ühe turniiri nendega kaasa tegema, kuid kokkulepe jäi eri asjaoludel katki: „Sellise suurklubi vaatevälja jõudmine on suur kompliment. Eks ole näha, mis tulevik toob.”
Väljaspool jalgpalliplatsi pakub Ragnar Rump konsulteerimisteenust, tegeleb keraamika, jooga, movement’i ja poksiga. „Samuti olen mõned aastad seotud Teega, eriti selle tseremoniaalses vormis, kus olen mõne suurema meditatiivse tseremoonia korraldamisel abiks olnud. Samuti köidavad mind luuletused, kirjutan neid ka ise.”
Rannajalgpallis unistab ta koondisega A-divisjoni pääsust: „Arvan, et unistused on edasiviiv jõud. Siis on ka siht silme ees ning on lihtsam prioriteete seada, teenida ja läbi teha raskemaid perioode. Kindlasti soovin tulevikus mängida välisliigades.”
Ragnar Rump ehk Raku on hüüdnimega rahul: „See haakub hästi rannajalgpalli lõbusa kuvandiga. Eestis on liiga palju ametlikkust ja tõsidust. Spordi roll on eelkõige meelelahutuslik. Eestis võetakse sporti nii tõsiselt, et isegi publik ei taha staadionitele tulla ega ei näe selles meelelahutuse allikat.”