Anija volikogu esimeheks valiti JAAN ORUAAS

2519

Aseesimeheks sai PEEP KASK.

Jaan OruaasPeep Kask

 

 

 

 

 

 

 

Anija valla valimiskomisjon kutsus uue koosseisu esimese istungi kokku teisipäeval, 24. oktoobril. Päevakorras oli volikogu esimehe ja aseesimehe valimine ning Aegviidu ja Anija vallavalitsuste lahkumispalvete ärakuulamine. Kuni volikogu esimehe valimiseni juhatas istungit valimisskomisjoni esimees, vallasekretär Heldi
Laks.

Volikogu esimehe kohale esitas Peep Kask Eesti Reformierakonna nimekirjast Jaanus Kalevi Eesti Keskerakonna nimekirjast, valimisliidu Anija-Aegviidu Ühendus liige Margus Nõlvak esitas Jaan Oruaasa samast nimekirjast. Mõlemad olid nõus kandideerima ning tutvustasid end lühidalt. Küsimusi kandidaatidele ei esitatud.

Salajasel hääletusel oli Jaan Oruaasa poolt 12 ning Jaanus Kalevi poolt 7 volikoguliiget. Seega valiti volikogu esimeheks Jaan Oruaas, kes juhtis Anija vallavolikogu ka aastatel 2009-2013, eelmises koosseisus oli ta aseesimees. Volikogu esimees avaldas lootust, et volikogus jätkub senine hea koostöö.

Volikogu aseesimehe kohale seadis Priit Raudkivi valimisliidust Anija-Aegviidu Ühendus üles Jaanus Kalevi ning Margus Nõlvak esitas Peep Kase kandidatuuri. Jaanus Kalev ei olnud nõus kandideerima, ainsana kandideeris aseesimehe kohale Peep Kask. Salajasel hääletusel toetasid tema kandidatuuri 17 volikoguliiget, kaks sedelit olid tühjad. Seega on volikogu aseesimees Peep Kask Eesti Reformierakonna nimekirjast.

Anija 19liikmelises vallavolikogus on Anija-Aegviidu Ühendusel 11 kohta, Eesti Keskerakonnal 5 ja Eesti Reformierakonnal 3 kohta.

Vallavalitsuste lahkumispalve esitasid Arvi Karotam ja Riivo Noor.

 

 

Eelmine artikkelHC Keh­ra D2-klas­si poi­sid on Ees­ti ka­ri­ka­võit­jad
Järgmine artikkelRan­na­jalg­pal­lur RAG­NAR RUMP Aru­kü­last on mit­me­kord­ne pa­rim vä­ra­va­kütt