Rahvaalgatus Loksal – kutsuda linnavalitsus ja volikogu liikmed koosolekule aru andma

626

Seekordse rahvaalgatusliku eelnõuga tahetakse tunnistada Loksa linnavalitsuse töö puudulikuks.

Loksa linnavalitsus ja -volikogu said 17. juulil järjekordse rahvaalgatusliku eelnõu, sellele on lisatud avaldus 36 hääleõigusliku linnaelaniku allkirjaga. Avalduses palutakse võtta eelnõu volikogu menetlusse.

Otsuse eelnõus on üks punkt: tunnistada Loksa linnavolikogu töö puudulikuks.

Seletuskirjas on öeldud, et volikogu liikmed pole esitanud nelja aasta jooksul ühtegi eelnõud, pole kohtunud valijatega: „Puudub võimude lahusus. Linnavalitsus delegeerib linnavalitsuse otsuseid majanduskomisjonile, see on Värner Lootsmann Helle Lootsmannile ehk abikaasad omavahel. Sageli võtab majanduskomisjoni koosolekust osa ka linnapea. Enamik volikogu liikmetest kardavad oma töökohtade pärast ja silma pilgutamata kinnitavad kõik otsused heaks. 20-25 minutiga on volikogu kõik otsused vastu võetud.“

Lisatud on, et pesemisvõimalusi Loksal pole, vee- ja kanalisatsioonitööd on ikka lõpetamata, mererand koristamata, nõgesed, talvised koristamata oksad jne – seda saadikud ei näe.

„Volikogu liikmed peaksid kaitsma Loksa elanike huve – seda pole. Loksa Elu varjab venekeelse elanikkonna eest linnavalitsuse ja volikogu liikmete puudulikult esitatud majanduslike huvide deklaratsioone,“ on veel seletuskirjas.

Rahvaalgatusliku eelnõu linnavalitsusse viinud Ilmi Ternovskaja selgitas deklaratsioonide kohta, et need avaldati linnalehe eestikeelses osas, kuid venekeelses ei olnud.

Koos 36 linnakodaniku esitatud eelnõuga oli kiri Loksa linnavolikogu esimehele Rein Heinale: „Kuivõrd linnavalitsus ja Loksa linnavolikogu pole menetlenud mitte ühtegi rahvaalgatuslikku eelnõud 11st, alustada rahvakoosoleku läbiviimist augustis, septembris, oktoobris 2013, kutsuda aru andma linnavalitsuse ja -volikogu liikmed. Volitada koosolekuid organiseerima linnakodanik Ilmi Ternovskaja.“

Eelmine artikkelSoodla külast leiti miin
Järgmine artikkelPõrgupõhja pere õpetas kodukulusid vähendama