Raasiku lasteaia juurdeehitus saab augustis nurgakivi

6151
Raasiku valla majandusosakonna juhataja ANDRES ÕUNAP, omaniku järelevalve tegija esindaja SIIM SUITS, vallavanem AARE ETS ja ehituse objektijuht TAAVI KESSEL tutvusid lasteaia juurdeehitusega.

Ehitustööd on kulgenud graafikujärgselt.

Möödunud neljapäeval toimus Raasiku lasteaias Oravake töökoosolek, kuhu kogunesid lasteaia, vallavalitsuse ning ehitajate esindajad, et arutada tehtud ja tulevaste tööde üle.

Lasteaia poolteist kuud tagasi alanud juurdeehitusest on praeguseks valmis mänguklotsi meenutava majakarbi esimene korrus.

Koosolekul arutati uut projekti põhikooli vertikaalplaneeringu osas. Kuna praegune Kooli tänav muutub lasteaia territooriumiks ja sinna tehakse mänguväljak ning ümber piirdeaed, siis võetakse tee üles. Selle asemel tuleb uus kergliiklustee kooli territooriumile ning ühendus Võidu ja Meierei tänava vahel taastub.

Lahendamist vajab veel sadevee küsimus. Kooli tänaval on vee äravooluga raskusi. Tänava otsale on kavas rajada lisakaev. Lahendamist ootab parkimine.

Lasteaia juhataja Linda Wrobel tõi välja probleemi, et ehitustööde ajal on lasteaia hoovilt varastatud kiik. Kuna territooriumil leidub ka teisi lastele mõeldud atraktsioone, arutati, kas poleks mõistlikum need ajutiselt mujale viia või saaks need kuidagi kettidega kinnitada. Kui keegi Raasiku elanikest peaks teadma midagi kiige asukohast, võiks sellest teavitada politseid või vallavalitsust.

Lasteaias lõpeb puhkus augustis. Esialgu jääb avatuks ainult Meierei tänava poolne uks, sest Kooli tänava poolses küljes käivad ehitustööd ning tee on suletud.

Linda Wrobel sõnas, et on ehituse jätkumise osas optimistlik: „Enne suvepuhkust saime ehitajatega kokkuleppele kellaaegade osas, millal mingeid töid teha, et müra segaks lapsi võimalikult vähe. Kui suruõhupuhuritega töötati, siis kostsid seinad läbi.“

Ta lisas, et ehitajad on viimastel nädalatel teinud väga usinasti tööd.

„Tööd on kulgenud plaanipäraselt ja ehitaja on ajaliselt graafikus,“ kiitis ka vallavanem Aare Ets ja teatas, et 12. augustil asetatakse ehitusel sümboolne nurgakivi ning üritusele on oodatud kõik Raasiku elanikud.

Tänu juurdeehitusele saavad täiendava lasteaiakoha kokku 48 last. Ehitus valmib käesoleva aasta lõpuks ja uued rühmad avatakse aasta alguses.

Peatöövõtja on RIITO Ehituse AS. Juurdeehituse maksumus on 498 212,40 eurot koos käibemaksuga. Selle jaoks võttis Raasiku vald pangast laenu.

Eelmine artikkelSoodla külast leiti miin
Järgmine artikkelPõrgupõhja pere õpetas kodukulusid vähendama