Raasiku volikogus räägiti Harju Rally’st ja prügihunnikust

987

Mallavere küla elanik KARRI URBAN küsis volikoguliikmetelt, miks pole jagatud külaelanikele teavet rallivõistlusest.

Raasiku vallavolikogu istungil palus sõna Mallavere külaelanik Karri Urban. Volikogu esimees Ants Kivimäe andis nõusoleku. Varem ei ole volikogu istungitel palunud sõna inimesed, kes volikogusse ei kuulu. 

Karri Urban teatas volikogu liikmetele, et Mallavere külaelanikud on häiritud, kuna  puudub informatsioon 23.-24. mail toimuva autoralli Eesti meistrivõistluste Harju Rally 3. etapist, mis läbib nende küla.

Ta ütles, et rallivõistluse kohta on üles pandud keelumärgid, mis teatavad tee sulgemisest ralli toimumise ajal, kuid see on ainus info, mis külaelanikeni jõudis.

Karri Urban helistas võistluse korraldajale Tarmo Rühkale ning uuris, miks ei ole teave elanikeni jõudnud, kui kiiresti tehakse teed pärast võistlust korda, kust kulgeb võistluse trajektoor, millised teed on suletud ning kuidas tagatakse tolmutõrje.

Korraldaja oli vastanud, et kuna võistlus on suuremahuline, ei jõua nemad kõiki informeerida ning nad on ürituse kooskõlastanud nii valla- kui ka külavanemaga juba märtsis.

Karri Urban pöördus volikogu istungil Pikavere-Mallavere külavanema ja volikoguliikme Tõnu Suurkuuse ja teiste volikoguliikmete poole küsimusega, miks ei jaganud külavanem infot juba siis, kui vallavalitsus selleks loa andis.

Tõnu Suurkuusk vastas, et tee saab kastetud, rohkem märke ning infot üles pandud.

Vallavanem Raivo Uukkivi lisas, et ralli korraldajad esitasid taotluse, vallavalitsus andis loa ning lepiti kokku taastamise tingimused.

Külaelaniku teine probleem oli Mallavere küla klaastaara kogumispunkt, mille kõrval vedeleb pidevalt klaasprügi hunnik: „Kogumispunkti ei puhastata, sinna viivad prügi ka möödasõitjad.“

Külavanem ütles, et on probleemist teadlik: „Prügimäe tekitame me ise ning kõik oleme käinud seal ka koristamas. Prügiveoks on meil lepinguline partner. Olen ka vallavalitsusele öelnud, et võiks panna kogumispunkti kõrvalisemasse kohta, kuhu võõrad ei saa prügi viia.“

Karri Urban ütles paar päeva pärast istungit, et otsustas oma muredega volikogu istungile tulla lootuses kindlasti abi saada: „Hakkasin rallivõistluse korraldajaga suhtlema päev enne volikogu istungit. Kui sain teada, et külavanem peab oskama infot anda, tulin istungile, sest Tõnu Suurkuusk on volikogu liige. Kui avalikult ei räägi, võib juhtuda, et probleem võetakse teadmiseks, aga sellega ei tegeleta.“

Ta lausus, et sõnavõtust oli kasu, sest info hakkas liikuma: „Kohe pandi detailne info üles valla kodulehele ning Mallavere-Pikavere Facebooki-lehele, juurde lisati võistluse märke ning rajakaart. Kogumispunkt on veel samas kohas, kuid vähemalt ollakse sellest nüüd teadlikumad.“

Volikoguliikmed uurisid külaelanikult veel seda, kas ta esindab sõnavõtuga ainult ennast või kogu küla. Karri Urban vastas, et eelkõige ennast ning oma peret.

Volikogu esimees Ants Kivimäe kommenteeris Mallavere esindaja sõnavõttu, et ta on noortele mitmel korral öelnud, nad on istungile oodatud.

Eelmine artikkelKuusalu JK Rada jätkab võidulainel
Järgmine artikkelKuusalu vallas Mustametsa külas hakkas tööle urukoerte jahikool