Anija vallavalitsus soovib vähendada sotsiaalkorterite arvu

703

Sotsiaalkorterid plaanitakse säilitada vaid mõnes majas.

Anija vallavolikogu 17. märtsi istungil esines abivallavanem Urmo Sitsi sotsiaaleluruume puudutava sõnavõtuga. Ta tutvustas volikogule plaani võõrandada ja saata enampakkumisele osa valla sotsiaalkorteritest: „Eestis pole minu teada ühtegi teist omavalitsust, välja arvatud suuremad linnad, kus oleks nii palju sotsiaalkortereid, kui on Anija vallas. Meil on neid üle saja ja suur osa  neist on halvas seisukorras. Remontimine oleks  kulukas ja praegu saaks osa kinnisvarana ära müüa, pean siinkohal silmas kortereid Kehras Raudtee tn 3 ja 5 elamutes.  Niiviisi saaksime elamufondi  kontrolli alla ja seda ka vähendada.”

Ta lisas, et korterid tuleb ära hinnata, sest ruutmeetripõhiselt ei saa neid müüa erineva seisukorra tõttu. Kogu protsess kestab arvatavasti mitu aastat.

Abivallavanem selgitas, et vallal on kohustus kanda hoolt abivajajate eest ja pakub selleks varjupaiga teenust.  Üürivõlglastele, kes tulevad ise toime, võib vallavalitsus anda odavamaid kortereid näiteks Kehras Turu 2 asuvas majas või Lehtmetsa külas. Ülejäänud abivajajad saavad koha varjupaiga ühisruumides, sest igaühele pole tarvis isiklikku elamispinda.

Volikogu keskkonna- ja turvalisuse komisjoni esimees Kaarel Aruste küsis, kas inimesed, kes lähevad varjupaika, võivad viibida seal terve päeva.

Urmo Sitsi vastas, et küsimus on igati põhjendatud ja vallavalitsusel tuleb teha plaan, kuidas varjupaiga teenus hakkab edaspidi toimima: „Kindlasti peame välja mõtlema, kuidas ja kus inimesed päeval olla saaksid.”

Vallavolikogu liige Jaanus Kalev tahtis teada, kas poleks mõttekam sotsiaalkortereid välja üürida: „Vaatan Anija valla kortereid, mis on juba pikemat aega müügis. Võibolla oleks otstarbekam püüda korralikumad korterid anda normaalsetele üürilistele, kas või kommunaalkulude eest.”

Urmo Sitsi vastas, et korterite üürile andmine  on praegu keeruline, sest erasektor annab neid peaaegu tasuta: „See ei tasu ära, sest paljud korterid on halvas seisukorras ja paremaidki kortereid antakse üürile vaid kommunaalkulude eest. Kindlasti ei ole see küsimus välistatud ja tuleb järgmise kuu volikoguistungi päevakorda.”

Eelmine artikkelKuulo Vahteri graafika Anija valla kultuurikeskuses
Järgmine artikkelKäivitub Kuusalu, Kiiu, Kolga alevike 5,6 miljonit eurot maksev ÜVK projekt