Raasiku vallavalitsus taotleb KIKi toetust liigvee ärajuhtimiseks

779

Esmalt on kavas korda teha Kaasiku tänava suund.

Raasiku vallavalitsus esitas möödunud nädalal Keskkonnainvesteeringute Keskusele (KIK) toetuse taotluse, et likvideerida üleujutused, mis kevadeti kimbutavad Aruküla elanikke. Kõigepealt on vee ärajuhtimiseks kavas korda teha Kaasiku tänava piirkond. Kokku läheb see maksma 281 872 eurot. KIKilt on võimalik saada pool summast.

Kogu liigvee ärajuhtimise projekt hõlmab lisaks Kaasiku tänavale Künka tänava ja Tallinna maantee piirkonda ning maksab ligi miljon eurot.

„Otsustasime alustada Kaasiku tänavast kui kõige reaalsemast variandist. Tallinna maantee osas puudub kooskõlastus maanteeametiga. Künka tänava jaoks on aga välja pakutud paar esialgsest projektist erinevat alternatiivlahendust,“ selgitas valla ehitus- ja keskkonnaosakonna juhataja Alari Kruusvall.

Projekti järgi tuleks Künka tänava suunal panna vee juhtimiseks pikalt maha drenaažitorusid, mis läheb üsna kulukaks. Välja on pakutud üks variant, rajada drenaažisüsteem mujalt, ning teine, mille kohaselt pumbata lauluväljakult liigvesi Kaasiku tänava kraavi. Alari Kruusvalli sõnul töötatakse nende variantidega edasi ja püütakse leida parim lahendus. Nii otsustati ka aasta alguses toimunud rahvakoosolekul.

Kui kolme-nelja kuu pärast tuleb KIKilt toetuse suhtes jaatav vastus, loodab vallavalitsus, et õnnestub sügisel Kaasiku tänaval töödega alustada  ja järgmiseks kevadeks valmis jõuda.

„Kui seekord toetust ei saa, siis on meil valla eelarves olemas vahendid, millega saame vähemalt kraavid puhtaks teha,“ ütles Alari Kruusvall.

Ta lisas, et sel kevadel veel Arukülas üleujutusi ei ole: „Kuni ei uputa, on lootust, et ehk ei hakka ka. Õnneks on päeval sula ja öösiti jahedam ning pinnas ei ole külmunud. Vesi imbub hästi maasse.“