Rukkilille Kodu 2013 konkurss Kuusalu vallas

1061

Murtud Rukkilille Ühing algatab koduvallas stiilsema maakodu konkursi.

MTÜ Murtud Rukkilille Ühing juhi Enno Uibo eestvedamisel viidi esimene Rukkilille Kodu konkurss läbi möödunud aastal Mõniste vallas Võrumaal, võitja väljakuulutamisel osales riigikogu esimees Ene Ergma. Sama konkurss on Mõniste vallas välja kuulutatud selgi aastal.

Nüüd on Kuusalu aleviku elanik Enno Uibo algatanud koostöös vallavalitsusega Rukkilille Kodu konkursi ka Kuusalu vallas. Kandidaate saab esitada kuni 4. maini, võitjale antakse auhind, rahaline preemia ja graveeritud metallplaat, üle 31. mail Kuusalu rahvamajas korraldataval pereüritusel „Teekond koduni“.

Enno Uibo: „Murtud Rukkilille Ühing on loodud kümme aastat tagasi, et kaitsta ja koondada represseerituid-küüditatuid. Stiilse maakodu konkursi oleme algatanud selleks, et propageerida ilusate maakodude taastamist – küüditamistega ja sõjakeerises hävisid paljud Eesti kodud, neid hakati taastama, soovime tunnustada seda vaeva ning julgustada rajama ja kujundama uusi elujõulisi kodusid.“

Koos vallavalitsusega moodustatav žürii sõidab ja vaatab kandideerivad kodud üle 16.-17. mail. Enno Uibo ütleb, et hea, kui igal kodul oleks jutustada oma lugu, samas ei pea see olema ainult ajalooga seotud.

„Tähtis on, et kodu oleks perele hingelähedane. Kindlasti vaatame peale stiilsuse, isikupära, heakorra ka seda, kas on olemas oma sibulapeenar ja marjapõõsas ehk aiamaa. Mõniste kogemus näitab, et sageli on kena maakodu pererahvas ise tagasihoidlik, nende kandidatuuri esitasid naabrid või tuttavad.“

Eelmine artikkelTahmapõleng Perila külas
Järgmine artikkelKolka plaanitavasse Tasakaalukodusse ehitatakse põhuga soojustatud ridamajad