Raasiku vallavalitsus otsib peredele tugiisikuid

1651

Üks tugiisikuks soovija saadetakse valla kulul koolitusele.

Raasiku vallavalitsuse lastekaitsespetsialisti Anu Nõlve sõnul tegutsevad enamikus naabervaldades abivajavate perede tugi­isikud, Raasiku vallas on seda teinud peamiselt ta ise töö kõrvalt. Tugiisik aitab ja nõustab endaga mittetoimetulevat ja tuge vajavat perekonda.

„Neli aastat tagasi, kui soovisime hakata Raasiku vallas pakkuma lastega peredele tugiisiku teenust, ei olnud meil ühtki huvilist, nüüd otsime uuesti inimesi, kes oleksid huvitatud tugiisiku tööst,“ ütles Anu Nõlve.

Üks tugiisikuks pürgija on kavas suunata Perede ja Laste Nõuandekeskuse korraldatavale professionaalse tugiisiku koolitusele, mis algab aprillis ja kestab kokku 18 kuud. Kuna koolitus on kallis, 2012. aasta eest 65 eurot osaleja kohta, saab sinna saata vaid ühe soovija.

Anu Nõlve rääkis, et tugiisik on võimalik hiljem võtta käsunduslepinguga tööle: „See ei oleks põhi-, vaid lisatöö, nii palju raha meil ei ole, et saaksime maksta tasu täiskoha eest.“

Tugiisik hakkab töötama vallavalitsuse kaudu – lastekaitse­spetsialist viib ta abivajava perega kokku, sõlmitakse kolmepoolne leping, kuidas saab peret aidata, kas majandamises, kodu korrashoidmises, lapsi õppimises ja huvitegevuse leidmises, peresid jõustada ehk leida üles küljed, milles nad on tugevad.

„Mõnikord on inimestel vaja lihtsalt kellegagi suhelda. Kuna meil ei ole seni tugiisikuid olnud, olen ise mõnikord lasknud inimestel end tühjaks rääkida ning siis püüame koos leida nende muredele lahendust. Kahjuks ei ole mul võimalik abivajavatel peredel pidevalt abiks käia,“ jutustas Anu Nõlve.

Tema hinnangul on Raasiku vallas 20 riskiperet: „Põhjused on erinevad, osadel sotsiaalsed, teistel materiaalsed, mõnel on põhjus alkoholis. Pidevat abi vajab 5-7 peret. Neid, keda on vaja toetada aeg-ajalt, on rohkem.“

Eelmine artikkelPõles kasvuhoone
Järgmine artikkelKas Kuusalu Kordejaani taastada pidude kohana või hoopis lammutada?