Päästeameti Põhja päästekeskuse ja Raasiku valla esindajad arutasid, kuidas suurendada elanikkonna teadlikkust tuleohutusest.
Seoses ohvreid nõudnud tuleõnnetusega Raasiku vallas kohtusid möödunud kolmapäeval, 31. oktoobril päästeameti Põhja päästekeskuse ennetustöö büroo juhataja Mait Lillemaa, juhtivspetsialist Kairi Kilp ning Kehra komando pealik Aivar Kari Raasiku vallavalitsuse ja -volikogu liikmetega. Kokku saadi Raasiku vallamajas, päästekeskuse esindajad tutvustasid, kuidas suurendada elanike teadlikkust tuleohutusest. Lepiti kokku, et ette võetakse kodukülastused paljulapselistes peredes koostöös sotsiaaltöötaja ja Raasiku vabatahtlikega.
„Vaatame, kas peres on suitsuandurid olemas ja töökorras,“ ütles Kairi Kilp.
Raasikul ja Pikaveres tulevad infopäevad, päästekeskuse esindajad külastavad ka lastevanemate koosolekuid valla koolides. Järgmisel esmaspäeval on nad kutsutud Raasikule lastevanemate üldkoosolekule, Pikaveres on lastevanematega kohtumine 26. novembri õhtul.
Raasiku vallavanem Aare Ets sõnas, et kokkusaamine oli kasulik ning vallavalitsuse saal oli rahvast täis – kohale tulid veel valla kriisikomisjon ning mitmed allaasutuste juhid. Päästekeskus andis vallavalitsusele trükiseid ja infomaterjale.
Suitsuandur on hädavajalik
Kairi Kilp paneb inimestele südamele, et nad kontrolliksid kodudes, kas suitsuandurid on ikka töökorras: „Suitsuandur on kiire reageerija, tänu sellele on palju elusid päästetud. Viimastel aastatel on põlengutes hukkunute arv vähenenud: viis aastat tagasi hukkus aastaga umbes 160 inimest, nüüd on see arv ligi 70. Hukkunute arv on vähenenud suuresti just tänu suitsuanduritele ja tõhusale ennetustööle.“
Samuti on tema sõnul tähtis vaadata üle kütteseadmed ja olla hoolikad: „Palju õnnetusi juhtub hooletuse tõttu. Tikud ja tulemasinad ei ole lastele mängimiseks ega tohiks olla kättesaadavad. Palju pahandust on katkiste elektrijuhtmetega. Tihti pole inimestel ka meeles number 112, kuhu peaks tulekahju korral kohe helistama“.
Infopäevadel õpetavad päästekeskuse esindajad, mida saab tulekahjude vältimiseks ise ära teha ja kuidas põlengu korral käituda.
„Räägime, kuidas peaks majast väljuma ning mida kindlasti teha ei tohi. Tulekahju korral koguneb toas suits lae alla. Vältida tuleb suitsu sissehingamist, see võib olla mürgine, ruumist peab väljuma kiirelt ja võimalikult maadligi. Mitte mingil tingimusel ei tohi minna tagasi põlevasse majja asjade järele, see võib saada saatuslikuks. Inimelu on antud meile vaid üks ja seda tuleb hoida,“ ütles Kairi Kilp.