Raasiku vallas probleem alaealiste mopeedijuhtidega

1034

Raasiku valla konstaabel KRISTEL VILBIKS on karistanud mitut mopeediga sõitnud alaealist.

Kristel Vilbiksi sõnul on Raasiku vallas olnud mitu juhtumit, kus alaealine mopeedijuht on põhjustanud liiklusohtlikke olukordi. Noored mopeedijuhid sõidavad sageli vastava tunnistuseta ning on ohtlikud kaasliiklejaile ja iseendale.

„Tuletan meelde, et 14-16-aastasel noorel peab mopeediga sõitmisel olema kaasas ohutu sõidu võtete tundmise tunnistus. See on sisuliselt mopeedi juhtimise luba, mida saab autoregistrikeskusest,“ selgitas konstaabel.

Lubamatu on tema kinnitusel ka see, et sageli sõidetakse mopeediga kiivrit kandmata: „Panen lapsevanematele südamele – kui ostate lapsele mopeedi, tuleb osta ka kiiver.“

Konstaabli hinnangul on kõige kurvem – kui ta on loata või kiivrita sõitnud ning liiklusohtliku olukorra tekitanud alaealise mopeedisõitja kinni pidanud, süüdistavad vanemad sageli politseinikku ning õigustavad oma last.

„Politsei ei soovi kedagi niisama karistada, kui seda tehakse, siis ikka põhjusega ning ka lapsevanemale teatame seetõttu, et nad teaksid, millise rikkumisega nende laps hakkama sai.“

Kristel Vilbiks selgitas, et noort mopeedijuhti võib karistada kuni 600 kroonise rahatrahviga, sama suure trahvi võib saada ka kiivrita kaassõitja. Kui mopeedijuhi süül põhjustatakse liiklusohtlik olukord või kellelegi varaline kahju, on õigus määrata kuni 6000 krooni suurune trahv.

Raasiku valla konstaabel rääkis, et mõne nädala eest koostas ta ühe päevaga koguni kolm protokolli loata või kiivrita mopeedijuhile. Trahvisumma suuruse otsustab liikluspolitsei.

Eelmine artikkelTulistamine
Järgmine artikkelAnija volikogu arutab osalust Sõnumitoojas