Raasiku valla lapsed on „Aitan lapsi“ algatuse raames näinud 10 etendust

756

Projekti kaasaaitajate tänuüritusele kutsuti ka GARINA TOOMINGAS Arukülast.

Ülemöödunud aastal sai alguse heategevusfondi „Aitan lapsi“ kampaania, mille raames saavad inimesed pandipakendi tagastamisel saadud rahasumma annetada heategevuseks, et aidata teatrisse vähekindlustatud perede lapsi. Möödunud nädalal korraldati Tallinnas Nukuteatris tänuüritus nendele, kes on projektile kaasa aidanud. Kutsutute hulgas oli ka Aruküla Kultuuriseltsi (AKS) tegevjuht Garina Toomingas. Alates eelmise aasta suvest on AKSi eestvedamisel käinud teatris 240 Raasiku valla last.

„Tahan, et lastel ja noortel tekiks teatriharjumus. Tundub, et paljudel, eriti just teismeeas noortel, on tekkinud teatri suhtes tõrge. Etendusi, mis oleks mõeldud ja sobiksid põhikooli vanemate klasside õpilastele, pakutakse projekti raames võrdlemisi vähe. Olen püüdnud selliseid leida ja taotlusi esitada. Sellel nädalal lähemegi „Ma armastasin sakslast“ vaatama just eakohaste noortega,“ jutustas Garina Toomingas.

Projekti kaudu on AKS saanud pileteid erinevatele etendustele üle Eesti, sealhulgas ka näiteks muusikalidele „Shrek“ ja „Grease“. Viimasel kuul on teatris käidud kolm korda, jõulude ajal neli. Praegu on AKS esitanud kolm uut taotlust.

Harilikult on käidud teatris 35 õpilasega ning suure bussiga, mille tellimist on rahastanud vallavalitsus. Garina Toomingase sõnul on ta grupi alati täis saanud.

Kutse kohta tänuüritusele sõnas Garina Toomingas, et meeldiv oli see saada ja tegu on tänuväärt projektiga. Kutsutuid kostitati tordiga, külastati nukumuuseumi ning tänusõnad lausus fondi patroon presidendi-proua Evelin Ilves. Kokku on projekti raames käinud teatris enam kui 22 000 Eesti last ja noort.

Eelmine artikkelSoodla külast leiti lahingumoona
Järgmine artikkelKevadtorm pakkus põnevust nii Loksa, Kuusalu, Anija kui Raasiku rahvale