Raasiku vallas liiguvad liba-veekontrollid

654

Ka tarbijakaitseamet hoiatab pealetükkivate veefiltrimüüjate eest.

Sõnumitooja sai esmaspäeval ühelt eraisikult e-kirja palvega hoiatada lehe kaudu, et Harjumaal, täpsemalt Raasikul, on liikvel kalli veefiltri pakkujad, kes püüavad kodudesse siseneda pettusega, tutvustades end kraanivee kvaliteedi kontrollijatena.

Kaks eesti keelt rääkinud noormeest prõmmisid reedel, 24. augustil vanainimese uksele, teatasid, et on veekontrollid, ning said sedasi korterisse.

Seejärel tehti veeproov ning ähvardati, et tervisekaitseamet ei luba niisugust vett kasutada ning ta peab sõlmima lepingu veefiltri ostuks ja paigaldamiseks. Ka uurisid noormehed pensionärilt, kas tal raha on, ning suutsid panna ta veefiltri ostu ja paigaldamise lepingule alla kirjutama.

Filtri hinnaks nimetati 1400 eurot, pensionärile tehti allahindlust 560 euroni, millest tal oli võimalik kohe ära maksta 300 eurot. Ülejäänud raha taheti 10 päeva jooksul. Pensionär maksis küsitud 300 eurot.

Tarbijakaitseamet avaldas nädal varem, neljapäeval, 16. augustil hoiatuse, et oldaks selliste sissetungijatega ettevaatlikud – taoliste ettevõtete nagu Kvaliteetvesi OÜ või Veekvaliteet OÜ kaubast loobumine või raha tagasisaamine võib osutuda keeruliseks, kuigi koduuksemüügi puhul annab seadus tarbijale õiguse lepingu üle järele mõelda ja sellest 14 päeva jooksul taganeda põhjendusi esitamata.  

Kui inimestel ei ole ühest soovi veepuhastustooteid osta, tuleb esitlusest otsustavalt keelduda, müügimehi eluruumidesse mitte lasta, teatab amet.

Kvaliteetvesi ja Veekvaliteet on ameti andmetel tegutsenud aktiivselt Tartu-, Järva- ja Harjumaal ning Pärnus.

Eelmine artikkelReostus Lohja järvel
Järgmine artikkelPikavere lasteaia-algkooli pargis avati õuesõppe paviljon