Raasiku vallas Euroopa Liidu toiduabi jagatud

895

Anija ja Kuusalu vallas on toiduaineid veel alles.

Euroopa Komisjoni vähekindlustatud inimeste abistamise programmi kontrolliv PRIA uuris Punase Risti kaudu kohalikelt omavalitsustelt, kui palju on alles suvel saadud toidu­abist. Abivajajatele jagatakse programmi raames jahu, õli, nelja vilja helbeid ja makarone. Jagatud peab olema veebruari lõpuks.

Anija valda toodi suvel 12 600 kilogrammi toiduaineid, kokku 600le inimesele. Jagama hakati juuli alguses ja edaspidi iga kuu lõpus.

Abivallavanema Marge Raja sõnul on praeguseks jagatud kolmandik makaronidest ning pool ülejäänud toiduainetest: „Veebruari lõpuks on kõik jaotatud.
Suvekuudel andsime vähem, sest siis said inimesed oma aiamaadelt veel saadusi. Talvel jagame ülejäänu, sest siis on abi rohkem vaja. See on alati nii.“

Raasiku valda toodi suvel 6860 kilogrammi toiduabi. Alates augustikuust jaotati abi igal kolmapäeval, kokku 580le inimesele. Raasiku vallas on toidu­abi praeguseks otsas. Haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Liivi Puumetsa sõnul on hea, et nad toiduabi kiiresti ära andsid, sest kuuldavasti olid mõnes omavalitsuses läinud putukad kuivainetesse.

Kuusalu valda saadi toidu­abi 3430 kilogrammi. Toidupakke said kokku üle 700 inimese. Praeguseks on alles 193 kilo­grammi jahu, 362 kilogrammi nelja vilja helbeid ning 68 liitrit toiduõli.

Sotsiaalvaldkonna referent Ene Rebane ütles, et sihtgrupp on jäänud samaks – vähekindlustatud ja üksikvanemaga pered, toimetuleku- ja  sotsiaaltoetuste saajad, seadusjärgsete ülalpidajateta üksielavad pensionärid. Allesjäänud toiduabi läheb raskes majanduslikus olukorras olevatele inimestele. Juurde on tulnud valla kohalikust toimetulekupiirist väiksema sissetulekuga peresid.