Raasiku vallajuhid õnnitlesid aukodanik VALDUR PEEGLIT

2084

Raasiku valla aukodanik VALDUR PEEGEL on volikogu liige, korrakaitsekomisjoni esimees ning korrakaitseühingu juht.
24. veebruaril Arukülas toimunud aktusel anti VALDUR PEEGLILE  valla aukodaniku tunnistus.

Eesti Vabariigi 91. aastapäeva tähistamisel esines kõnega vallavanem Andre Sepp, kes koos volikogu esimehe Kaido Kirsipiga andis vallavolikogu liikmele ning valla korrakaitseühingu juhile Valdur Peeglile üle valla aukodaniku tunnistuse, märgi, lilled ja rahalise preemia.

Valdur Peegel luges aukodanikuks saamisest Sõnumitoojast.

„Volikogu istungil, kus see otsustati, mind ei olnud, olin puhkusel Taimaal. Kui koju tulin, küsiti, kas olen juba lehte lugenud. Mõtlesin, et mida ma küll paha olen teinud. See oli suur üllatus, et aukodanikuks valiti,“ sõnas ta.

Tuntud korrakaitsja
Raasiku valla inimesed tunnevad Valdur Peeglit eelkõige kui korrakaitsjat. Tema telefoninumber on kõigile teada ning kuna politsei pole sageli kättesaadav ega jõua kiiresti reageerida, helistavad hädasolijad enamasti Valdur Peeglile, ka öösiti.

„Kuigi vahel olen väsinud, lähen alati kohale. Näiteks alles mõni päev tagasi ühel õhtul olin juba kodustes riietes ja tegin kodutöid, kui helistati ja kutsuti tervisekeskuse juurde – seal sõidavad noored ruladega treppidel. Nad ei teinud midagi halba, neil pole lihtsalt muud kohta, kus ruladega sõita. Nad küsisid, mida siis peavad tegema. Selgitasin, et aeg on raske, vallal ei ole eriti võimalusi neile tegevust pakkuda. Nad ei süüdistanud mind, aga mul on neist kahju,“ rääkis aukodanik.

Samas ei mõista ta – kui Aruküla noored kurdavad, et neil pole midagi teha ning on igav, siis hiljutisel diskol rahvamajas oli neid väga vähe, enamus lonkis asula vahel ringi või kogunes ikka poodide juures: „Ka noortekeskuses käivad vähesed ja seal on juba mööbel lõhutud.“

Valdur Peegel jutustas, et viimasel ajal on sagenenud poevargused ning rõõmustas, et on suutnud mõned neist ära hoida. Hiljaaegu oli juhus, kus ta ise võttis Tallinnast tulles Pajupealt hääletaja peale: „Oli kena noor mees, ütles, et tahab Aruküla suurde poodi minna, tal olevat seal tuttav. Kui ta poe juures autost välja läks, nägin, et suundus hoopis poe taha. Hakkasin koju sõitma, kuid süda hakkas valutama ja läksin poe juurde tagasi. Hoiatasin poe töötajaid ja tahtsin koju minna, kui nägin seda noormeest poes, seljakott seljas. Hiljem selgus, et ta oli korvi pannud umbes 1000 krooni eest juustu, korv oli poes kõrvalisse kohta lükatud. Müüjad õnneks jälgisid teda ning vargus jäi ära.“

Valdur Peeglile on teada veel mitu sarnast juhtumit, kus võõrad noored on suure seljakotiga poodi tulnud. Mõne nädala eest, kui valla korrakaitsepatrulliga oldi reidil, helistati, et Raasiku poes on varas. Selgus, et üks Assaku noormees oli omale seljakotti pannud arvestatava summa eest kaupa. Abipolitseinikud kutsusid kohale politsei ning aitasid poerahval potentsiaalset varast nende tulekuni kinni pidada.

„Kardan, et selliseid vargusi hakkab tulema järjest rohkem. Kahjuks on niisuguseid inimesi raske karistada, kaup jääb poodi alles, otsest vargust ei ole,“ märkis ta.

Kuna eelarve on väike, ei käi valla korrakaitsepatrull enam tihti väljas, mõned korrad kuus. Saja tuhande krooniga ju palju ei tee, tõdeb ta.

„Kui võimalik, tegutseme ikka edasi,“ lausus Valdur Peegel: „Igal kodanikul on võimalik sekkuda, kui näeb õigusrikkumist ning tema kohus on rikkujat takistada.“

Koristab koduümbrust
Valdur Peegel on hobi korras korrastanud kodumaja kõrval asuvat võsastunud ala.

„Enne oli seal nii palju risu, et võimatu oli liikuda. Mina olen sinna istutanud kokku üle 80 kuusetaime. Nüüd taotleb vald seda maad munitsipaalomandisse. Siis saab selle kujundada pargiks, kus oleks võimalik jalutamas-puhkamas käia,“ rääkis ta.

Eelmine artikkelLoksa saalijalgpalliturniiri parim Tallinna Kvadra
Järgmine artikkelVoose külarahvas on järjekordse karjääri vastu