Tunnistused andis Raasiku valla 16 päästjale kätte Põhja päästekeskuse juht PRIIT LAOS.
16 uut vabatahtlikku päästjat said tunnistuse märtsis läbitud kahepäevase päästekoolituse eest.
Väljaõppe läbinutel on võimalus valida, millise vabatahtliku päästeüksusega nad liituvad. Osalejad lubasid liituda nii Raasiku, Aruküla kui ka Urvaste päästekomandodega. Kuna enamik tunnistuse saajatest on läbinud 1. astme väljaõppe, on neil võimalik sügisel jätkata 2. astme koolitusel, mis annab rohkem praktilisi oskusi.
Raasiku vallast said vabatahtliku päästja tunnistuse Margit Sinik, Priit Sinik, Anneli Metsaorg, Mart Smetanjuk, Anu Metsaorg, Alice Suurkuusk, Õnnela Metsaorg, Karin Möllits, Toomas Asku, Andres Pukk, Indrek Lüiste, Taimo Tiik ja Aivar Vahemaa, Kristo Tamsalu, kes läbisid 1. astme väljaõppe. Tunnistuse said ka abipolitseinik Alo Lahtvee ja Jõelähtme valla konstaabel Kaupo Luur, kes on lõpetanud ka 2. astme väljaõppe, kuid polnud seni tunnistust kätte saanud. Nemad on otsustanud liituda Kostivere päästekomandoga.
Põhja päästekeskuse juht Priit Laos ütles, et vabatahtlikke päästjaid on väga vaja: „Soovijad ja vaba tahe on ju olemas, seega on mul hea meel, et Raasikult lisandus 16 uut vabatahtlikku. Koos nendega on Põhja regioonis nüüd 319 vabatahtlikku päästjat.“
Ta rääkis, et koolituse iga läbija saab juurde uusi teadmisi: „Tihti polegi neile midagi uut õpetada, eesmärk on panna mõtlema ning õigesti käituma, tegema kriisiolukorras õigeid asju õiges järjekorras. Päästmine pole ainult tule kustutamine, see võib olla ka sõnumi levitamine.“
Päästekeskuse juht rõhutas, et kõik väljaõppe läbinud võiksid leida rakendust mõnes vabatahtlike organisatsioonis.
Ta kirjeldas päästekomandode uuenenud väljasõiduplaani, mis on kõigile komandodele ühine, olenemata, kas päästjad on vabatahtlikud või kutselised: „Väljasõiduplaan toimib lähima põhimõttel. Vabatahtlikke saadame kuni 15 kilomeetri kaugusele, rohkem mitte, kui pole erilist vajadust.“
Vabatahtlikele tulid oma tegevust tutvustama kohalike päästekomandode esindajad, kes kutsusid neid endaga liituma.
Raasiku valla piiri ääres asuvast, Rae valla Urvaste küla päästekomandost rääkis Kuldar Jaosaar, MTÜst Raasiku Tuletõrje Valdeko Vaher ning Aruküla päästekomandost Harri Aljasmäe. Reservpäästerühmast kõneles Liis Truubon.
Vabatahtliku päästja tunnistuse saanud Alice Suurkuusk ütles, et on otsustanud liituda Urvaste päästekomandoga: „Tegin selle valiku, sest nad asuvad Pikaverele kõige lähemal, mu kodust 2-3 kilomeetri kaugusel. Tahan kindlasti vabatahtlike päästjatega liituda, sest elan ise majas, mis on põlenud varemetest üles ehitatud. Ääremaal on oma turvalisuse eest seismine suuresti enda kätes.“
Raasiku piirkonnapolitseinik Anu Metsaorg ütles, et 29. mail on vabatahtlike päästjate ning päästeüksuse kohtumine Raasikul, kus saab üksteisega paremini tuttavaks ning langetada otsuse, kui on neid, kes soovivad Raasiku tuletõrjekomandoga ühineda.
Ta lisas, et paljud pole veel otsustanud, kus ja kuidas hakkavad oma oskusi rakendama: „Ilmselt läheb nii, et liitutakse selle üksusega, mis on kodule kõige lähemal, oleks kõige loogilisem.“
Piirkonnapolitseinik rõõmustab, et ka mitu politseinikku tunnevad päästekoolituse vastu huvi: „Oleme aeg-ajalt esimesena sündmuskohal ja tark on teada, kuidas ise ellu ja terveks jääda.“