Raasiku valla töötud teevad abitöid

862

Suvel alguse saanud ettevõtmine Raasiku valla abivajajatele töö leidmiseks on olnud edukas.

Aruküla ja Raasiku alevikus on reedese seisuga ametis 13 inimest, kes tegelevad lumekoristustöödega. Tegu on valla ettevõtmisega, mis algas suvel ning mille eesmärk on leida rakendust inimestele, kes on kaotanud töökoha. Raasiku vallavanem Andre Sepp nimetas seda terviseraja jätkuprojektiks.

Terviseraja korrastamisega alustati kolm aastat tagasi Raasiku valla aukodaniku Valdur Peegli eestvedamisel. Rada aitasid puhastada Aruküla Pallimängude Klubi, Aruküla põhikool ja kohalikud. Eelmise aasta suvel olid abiks töötud, kes said koristustööde eest tasu. Sellest ajast on töötud saanud soovi korral teha palga eest heakorratöid – lehti riisuda, teid puhastada, võsa raiuda jpm. Talvisel ajal on töötutel võimalus lund koristada.

Raasiku valla sotsiaaltöö­spetsialisti Liivi Puumetsa sõnul on vallas töötuid veidi üle 200. Heakorratööde vastu kõik veel huvi ei tunne. Tööle tulevad need, kes enam töötukassast toetust ei saa. Huvilisi võib alati juurde tulla, tööd leiduks kokku 20-25 inimesele, märkis ta.

Valla keskkonnaspetsialisti Alari Kruusvalli hinnangul ei ole praegu heakorratööde vastu suurt huvi tuntud ka seetõttu, et osa inimesi võib peljata rasket füüsilist tööd.

Kindlasti plaanitakse töödega jätkata kevadel, kui huvilisi jätkub. Kuna rahastab  vald, võib Alari Kruusvalli sõnul vajadusel leida raha ka juurde. Eelmisel aastal kulus ettevõtmisele 30 000 krooni.

Vallavanem Andre Sepp kiidab lumekoristusel osalenud töötuid: „Selle raha eest tehtud tööd on praegu vallas kõige rohkem näha. On oluline, et inimestel oleks väljund ja nad saaksid midagi kasulikku teha.”

Eelmine artikkelMARIA VALDMAA kontserdid Kuusalus ja Loksal
Järgmine artikkelKehrasse ehitati lumehooned