Raasiku valla teede hoolduseks riigihange

893

Riigihankega otsitakse firmat, kellega Raasiku vallavalitsus sõlmib viieaastase lepingu kruusateede hööveldamiseks ja teeäärte niitmiseks.

Riigihanke läbiviimise korraldamiseks esitas vallavalitsusele hinnapakkumise kaks firmat – AS Innopolis Konsultatsioonid ja OÜ Vealeidja. Vallavalitsus otsustas sõlmida lepingu Innopolis Konsultatsioonidega, kelle hinnapakkumine oli odavam – 39 294 krooni.

Innopolis Konsultatsioonid korraldab Raasiku valla riigihanke, mille eesmärk on leida ettevõte, kelle ülesanne on viie aasta jooksul hööveldada valla kruusateid ja niita teeääri. Firma peab omama vastavat tegevuslitsentsi ja tehnikat.

Milliseid valla teid sel aastal remonditakse, otsustab volikogu tõenäoliselt aprillikuus. Esialgu oli kavas planeeritavate tee-ehitustööde nimekiri kinnitada volikogu veebruarikuisel istungil, kuid vallavanem Andre Sepp arvas siis, et seda on ennatlik teha, kuna polnud selge, kui palju puudutavad omavalitsusi riigieelarvekärped.

Nüüdseks on teada, et riigieelarvest eraldatakse Raasiku vallale teede hoolduseks ja remondiks tänavu 930 000 krooni, vallaeelarves on selleks 850 000 krooni.

„Kuna raha teedele on neli korda vähem kui eelmisel aastal, siis on selge, et peame esialgseid plaane kõvasti kärpima ning saame teha palju vähem,“ märkis vallavanem.

Ta arvas, et kindlasti peaks tänavusse aastasse mahtuma Suvila tee remont Arukülas, kuna tee on väga lagunenud. Sel aastal remonditakse kavakohaselt ka Raasiku jalakäijate sild.

„Peame kalkuleerima, kas ja kui palju on lisaks neile kahele tööle veel midagi võimalik teha,“ sõnas Andre Sepp.

Eelmine artikkelVarastamine Anija vallas
Järgmine artikkelHarju aasta tegu on Kolgaküla rahvamaja taastamine