Raasiku valla õpilastele räägiti KAAREL EENPALUST

707

Aruküla kultuuriselts sisustas Raasiku valla koolides emakeelepäeva.

Emakeelepäeval, 14. märtsil korraldas Aruküla kultuuriselts Aruküla ja Raasiku põhikooli ning Pikavere lasteaia-algkooli õpilastele ürituse „Kaarel Eenpalu 125“.

Igas koolis toimus sel päeval ühe koolitunni pikkune kontsert, kus Hellema talu perenaine, Kaarel Eenpalu lapselaps Anne Eenpalu ja ajalooõpetaja Henri Reeder kõnelesid esimese Eesti Vabariigi aegsest riigimehest, tema tähtsusest eesti keelele ja kultuurile. Õpilased esitasid muusikalisi vahepalu.

Käesoleva aasta mais möödub 125 aastat esimese Eesti Vabriigi ministri Kaarel Eenpalu sünnist. Selle tähistamiseks tuleb maikuus riigimehele kuulunud Hellema talus Arukülas suurem üritus. Idee teha koolides emakeelepäeval temaga seotud kontsertkava, tuli Aruküla kultuuriseltsi tegevdirektoril Garina Toomingasel, kuna Raasiku valla paljud lapsed ei tea, kes oli Kaarel Eenpalu.

„Küsisime seda õpilastelt ja selgus, et väljaspool Aruküla väga ei teata, kes ta oli ja kuidas on seotud Raasiku vallaga. Meid võeti koolides väga hästi vastu ja tuli koguni mõte, et võiksime minna selle kavaga ka ümbruskonna koolidesse, sest Kaarel Eenpalu oli oluline ju kogu riigile,“ rääkis kultuuriseltsi tegevdirektor.

Kultuuriselts on korraldanud koolides emakeelepäeva üritusi ka eelnevatel aastatel, kuid tavaliselt on esinejad tellitud mujalt, näiteks Eesti Kontserdi pakutavat koolikontserti.

„Seekord oli võimalus ise teha. Mõtlesime, et järgmistel aastatel võiks emakeelepäeval tutvustada teisigi meie valla suurmehi, näiteks Gustav Ernesaksa,“ ütles Garina Toomingas.